Prvních 840 metrů Studentské ulice na Lochotíně začne opravovat letos
v září Ředitelství silnic
a dálnic (ŘSD). Silnice s dírami a výmoly totiž začala patřit od 1. července státu, takže se o ni musí postarat státní firma.

Městu Plzeň, které Studentskou spravovalo donedávna, připadla výměnou zase Karlovarská třída. Ta se stala místní komunikací v úseku od lékařské fakulty až po budovu hasičů na Košutce.

Podle náměstka primátora pro dopravu Petra Náhlíka (KDU-ČSL) město usilovalo o směnu silnic řadu let. Studentská je velmi frekventovaná, protíná Severní Předměstí od Bolevce a je výpadovkou na Karlovy Vary. Denně jí projede asi 20 tisíc aut a navíc do ní v budoucnu vyústí nová silnice I/20, která povede podél železniční trati od nového mostu na Jateční třídě a kolem Velkého boleveckého rybníka do Bolevce. Karlovarská ulice patřila mezi státní komunikace, ale svojí povahou provozním zatížením odpovídala místní komunikaci," vysvětlil Petr Náhlík.

Současně s předáním Studentské ulice státu předává radnice ŘSD veškeré dokumenty k rekonstrukci. Letos se bude oprava týkat prvního úseku, a to od křižovatky s ulicí Plaskou až po křižovatku s ulicí Gerskou. Na ni pak naváže druhý úsek mezi Gerskou a Krašovskou ulicí.

„V rámci opravy prvního úseku, jejíž zahájení se předpokládá v září 2016, se opraví silnice v ulici Studentská v úseku 840 metrů. Oprava zahrnuje výměnu konstrukčních vrstev vozovky, odvodnění, kanalizaci, výměnu obrub a úpravu zastávkových zálivů a přilehlých zelených pásů a chodníků," potvrdil šéf plzeňské pobočky ŘSD Zdeněk Kuťák. Práce vyjdou na necelých 30 milionů korun bez DPH, rozsah druhého úseku rekonstrukce je obdobný.