Ve finálovém klání porazili plzeňské kolegy z Gymnázia Luďka Pika. Pětice tak postoupila na republikovou soutěž, jež se uskuteční 8. prosince v Brně.

Každý účastník odehrál v jednom zápase dva duely. Body se pak sčítaly za celou skupinu. Nejnapínavější byl samozřejmě boj o první místo. „Naši soupeři byli hodně silní,“ zhodnotil kapitán týmu Michal Polák své protivníky. „Konec už jsem si opravdu užíval. Věděl jsem, že díky Petrovi Chalupnému vyhrajeme, takže jsem nebyl nervózní,“ popsal.

Gymnazisté nechtěli nechat nic náhodě, a proto se na zápolení svědomitě připravovali. Tréninku se věnovali každé úterý po škole. Ladili formu také při vyučování, nebo si někdy piškvorkami krátili dlouhou chvíli? „Při hodinách už moc nehrajeme. Minulý rok to bylo častější,“ přiznal s ús-měvem Michal a jeho kolegové přikyvovali.

Vůbec nejtěžší při zápasech je dostatečná koncentrace. „Nesmí vás rozptylovat nic z okolí. Přijde mi, že to se nám docela dařilo,“ uvedl další člen týmu Jan Pohořelý. Podle jeho názoru měli středoškoláci ještě jednu velkou výhodu, loňský favorit na turnaj nedorazil. „Naštěstí už odmaturovali. Docela jsme si oddechli,“ doplnil.

Mezi pěticí gymnazistů byla jedna žena. „Na logiku jsou kluci zkrátka lepší. Myslí o dost tahů dopředu, takže hra je s nimi komplikovanější. Já se v té chvíli můžu trochu uvolnit,“ porovnala Tereza Nováková. Na piškvorkách ji fascinuje především to, že jsou daleko složitější, než se na první pohled zdá.

Středoškoláci, mezi nimiž byl též Adam Šebesta, mají ze včerejší výhry radost. Doufají, že v Brně si vítězství zopakují. Spokojený byl i jejich kantor. „Jsem na ně hrdý. Přípravě věnovali hodně času,“ pochválil své žáky učitel zeměpisu a výpočetní techniky Petr Cón.