Studenti nejvíc kritizovali medializaci problému, která jim podle nich škodí nejvíce. „Moji kamarádku vyhodili z práce po půl roce jen proto, že studovala na právech v Plzni,“ uvedla například jedna ze studentek. Uznali ale také, že problém nešlo zamést jen tak pod koberec.V diskuzi padlo i to, že studenti tušili, že se na škole dějí nepravosti při přijímacím řízení i že některé komise u zkoušek byly sestaveny pro prominenty. „Stěžovat si vedení na nepravosti by byla sebevražda, na škole bychom skončili,“ míní studentka čtvrtého ročníku.

Dvořáková studenty ujistila, že pokud shledá, že systém na plzeňské fakultě bude nastaven tak, že bude kontrolovatelný, škola o akreditace nepřijde.

„Žádné konkrétní závěry z této kontroly nevyplynou. Právnickou fakultu kontrolujeme již od června a kontrola skončí až 24. listopadu,“ uvedla Dvořáková. S reformními kroky, které navrhl Pospíšil se svým týmem, ve většině případů souhlasí. Asi o deseti procentech z nich tvrdí, že jsou až příliš tvrdé a že by se časem, až se situace uklidní a dostane do normálu, měly ještě upravit, s čímž Pospíšil souhlasí.

Část komise prověřovala vytipované práce v právnické knihovně. „Jsou mezi nimi takzvané podezřelé práce, ale i úplně normální. To proto, abychom zjistili, jaký je zde nastavený standard,“ vysvětlila Dvořáková.

Předseda akademického senátu Daniel Telecký se chystá podat na Dvořákovou v pondělí nebo úterý žalobu, kvůli tomu, že o fakultě šířila nepravdy. Zda se bude jednat o osobně správní spor nebo o trestní oznámení, ještě zváží.