Ve skutečnosti jde ale zřejmě o víc. Právě Štrunc totiž před zasedáním sněmu rozvířil myšlenku, že je čas na výměnu ve vedení strany. Sám se začal ohlížet po novém předsedovi plzeňské oblasti. „O možném předsednictví jsem hovořil s hejtmanem Plzeňského kraje Petrem Zimmermannem,“ připustil Štrunc. Dodal, že podle něj dozrál čas i na výměnu místopředsedů plzeňské ODS Romana Jurečky či Zdeňka Kouteckého. „Ani já už nebudu na místopředsedu kandidovat. My všichni jsme tam příliš dlouho, doporučil jsem změny,“ dodal Štrunc.

Předseda plzeňské ODS Miroslav Levora ale trvá na tom, že důvody pro odložení sněmu, který bude volit nové vedení ODS v Plzni, jsou výhradně v prohřešcích proti stanovám ODS. Štruncovy personální návrhy s tím prý nemají co dělat. „Místní sdružení na Lochotíně a v Malesicích chybovala při nominaci delegátů na sněm, když je nevolila jmenovitě. Musí to napravit,“ řekl Levora.

Další pochybnosti se objevily u registrací dvou studentek, které se do ODS přihlásily údajně nejdřív na Lochotíně a později na Borech a obě sdružení je nahlásila v kanceláři ODS jako svoje členky. „Smírčí výbor oblastní rady minulý týden řekl, že jsou členkami borského sdružení, a doporučil revizi skutečnosti, že byly vedeny i na Lochotíně,“ uvedl Levora. Nejasnostmi kolem členství obou dívek se teď bude zabývat republikový smírčí výbor strany. Člen oblastní rady ODS a poslanec parlamentu Zdeněk Prosek předpokládá, že výbor rozhodne v řádu týdnů.

Nesrovnalosti s přijímáním nových členů vyvolávají spekulace o účelových náborech členů do jednotlivých místních sdružení. Štrunc však tvrdí, že lochotínské sdružení má čisté svědomí. „Podobný případ se stal před dvěma lety ve skvrňanské organizaci. Tehdy se ale nijak veřejně neřešil, až nyní, v případě Lochotína, je z toho problém,“ upozornil Štrunc. Zároveň poukázal na problém v Černicích, kde se údajně za vstup do strany nabízelo 500 korun.