Na náměstí byl pořádný nával. Na akci totiž dorazily tisíce lidí. „Je mi čím dál tím více těsněji,“ stěžovala si mladá dívka ve chvíli, kdy kolem ní procházel zástup lidí, kteří se snažili proklestit si davem cestu, aby se dostali co nejblíže k asi dvanáctimetrovému smrku, který od pondělí zdobí náměstí. Neustálý proud lidí komentoval svérázně muž, který měl to štěstí a strom měl nedaleko. „Copak mám snad na sobě značku křižovatka, že kolem mě pořád někdo prochází?“

Jinak se ale lidé dobře baví. Staral se o to zpěvák Roman Vojtek. „Hej baby nic moc, ale hm–ha by vám šlo,“ křičí poté, co s ním dav zazpívá část písně z filmu Hříšný tanec.

Úderem osmnácté hodiny pak přišlo na řadu to, nač všichni celou dobu čekali. Po obligátním tuši před očima účastníků akce zazářilo deset tisíc žárovek a žároviček.

Spolu s nimi se rozzářily i oči dětí, kterých přišlo jako obvykle hodně. Zaznělo i sborové „Jéé!“

„Stromek je moc pěkný,“ pochvaloval si Patrik Schyba, který pochází ze Slovenska, ale v Plzni je už tři roky. „U nás v Košicích jsme měli něco podobného. I tam byly mraky lidí. Vystát frontu na svařák byl velký problém,“ říká se smíchem Schyba.

S početným doprovodem dorazila na náměstí Alžběta Zálešáková. Společně s ní totiž přišel i její manžel a děti Betynka, Zdeněk aKristýnka. „Líbilo se nám tady moc. Jen by tu nemuselo být tolik lidí,“ svěřuje se Zálešáková. Rozsvěcení stromu si prý s rodinou nenechá nikdy ujít. Odpoledne si užili i tentokrát. Pouze s jednou výtkou. „Trochu mě mrzelo, že letos nebyl ohňostroj,“ dodává.