Jaké jsou vaše dojmy z prvního zápasu v základní skupině Ligy mistrů?
Smíšené. V poločase jsme se v kabině těšili z toho, že vedeme. Věřili jsme, že to udržíme. Říkali jsme si, že musíme hrát tak, abychom zápas dovedli do vítězného konce. Soupeř musel otevřít hru. Měli jsme toho více využívat. Nepodařilo se nám to.

Vstřelil jste historicky první gól Viktorie Plzeň v Lize mistrů. Máte z toho velkou radost?
Nemám žádné speciální pocity. Jsem za to samozřejmě rád. Radost mi ale trochu kazí, že jsme nevyhráli. Kdyby to byl gól vítězný, těšil by mě více. Měli jsme to rozehrané dobře. Mrzí mě, že jsme to nedotáhli.

V evropských pohárech se vám střelecky velmi daří. Máte na tyto utkání nějakou speciální motivaci?
Na každý zápas se připravuji tak, abych podal co nejlepší výkon. Na Ligu mistrů se nijak zvláštně nepřipravuji. Ale samozřejmě jsem rád, že mi to tam padá.

Váš gól byl podobný tomu, jenž jste vstřelil s Kodaní. Je to nacvičená situace?
Ne, ale už když se Jiráček prosadil na druhé straně, věděl jsem, že to bude dávat před bránu. Takhle to často zkouší. Doufal jsem, že netrefí stopera. Když míč prošel, věděl jsem, že mám před sebou prázdnou bránu. Šlo jen o to, abych tam míč zasunul.

Věříte, že vaše střelecká forma bude pokračovat i v Miláně?
Musím se soustředit, abych podal co nejlepší výkon a stejně tak celé mužstvo. A budeme doufat, že se nám podaří malý zázrak.

Překvapil vás něčím Borisov?
V první půli nás zaskočilo, že nehrál tak, jak jsme viděli v jeho zápasech na videu. Tedy kombinačně. V druhé půli pak tímto způsobem začal hrát, bohužel jsme mu to umožnili. Víceméně nás přehrávali.

Nemrzí vás, že jste získali pouze bod i vzhledem k tomu, že v druhém zápase skupiny FC Barcelona remizovala s AC Milán?
Dělali jsme si po zápase legraci, že jsme mohli vést skupinu a tabulku si vyfotit (smích). Ale soustředili jsme se hlavně na zápas s Bate. Ten jsme dá se říct trochu nezvládli. Mohli jsme mít tři body. Ale budeme se snažit získat co nejvíce bodů. Něco se dá uhrát i proti gigantům, které ve skupině máme. Musíme hrát co nejlépe a snad se k nám přikloní štěstí.

Nevzpomněl jste si při zápase na loňské neúspěšné působení v Lize mistrů vašich krajanů ze Žiliny?
Tak myslel jsem na ně. Byla tam tehdy také obrovská euforie. Zbláznili celé Slovensko, že se dostali do Ligy mistrů. Z ní pak odcházeli trochu se svěšenými hlavami. Musíme si dát pozor, abychom nedopadli stejně. Bez bodu už nebudeme, ale je třeba bojovat o další.