Na západ Čech opět zamířily hvězdy světové street artové scény. Tentokrát se festivalu zúčastnili americká výtvarnice Emily Jo Eldridge, Francouz Blackdoors, který představil svoji netradiční techniku skládání obrazu z různobarevných dlaždic, Estonec Gutface, slovenský umělec Notes a bulharský výtvarník Aleksi Ivanov. Nechyběli čeští umělci. Své dovednosti předvedli Masker a Zeb One. Druhý jmenovaný se chopil výzdoby fasády domu na křižovatce ulic Černická a U Radbuzy. Tento objekt byl vybrán v letošní veřejné výzvě.

Velkou pozornost na sebe strhlo například dílo slovenského umělce Ivana Knuta, který tvoří pod přezdívkou Notes. Na fasádě domu v Tylově ulici, který se nachází vedle tržnice se teď vyjímá impozantní realistická malba odkazující na téma sociálního vyloučení spojeného s bydlením a chudobou.

Výraznou proměnou prošel také objekt bývalého skvrňanského trafa ve Vojanově ulici. Zdi nefunkčního objektu pomaloval estonský umělec Gutface postavami mytických bytostí, ztělesňujících ducha a dřinu neviditelných městských správců: silničářů, elektrikářů, instalatérů, popelářů či zahradníků.

Největší plochu letošního ročníku, opěrku podjezdu u Prazdroje, pomalovala pestře barevnými motivy světově uznávaná americká výtvarnice Emily Jo Eldridge.

Fotogalerie: 4. ročník festival Wallz v Plzni

„Jsme moc rádi, že se díky festivalu Wallz daří Plzeň dostávat na kulturní mapu Evropy a vytvářet nová partnerství mezi umělci a významnými evropskými institucemi. Příkladem může být dlouhodobá spolupráce s Českými centry nebo síťování s Evropskými hlavními městy kultury. Díky tomu se mohou zahraniční umělci představit v Plzni, a naopak čeští v zahraničí. Do západočeské metropole se tak daří dostat významná jména světové graffiti scény, jejichž tvorba se stává zajímavým lákadlem pro kulturní turistiku,“ uvedl programový ředitel pořádající instituce DEPO2015 Jan Štěpán.