Okamžitě k ní doběhli a zjistili, že si žena pravděpodobně důsledkem pádu zlomila nohu. Aby seniorka neprochladla, přikryli ji izotermickou fólii. Po příjezdu sanitky ženu pomohli strážníci záchranářům naložit do vozu.

Martin Baxa.
Baxa rezignuje na funkci primátora

Strážníci pomáhají znovu trasovat

Už více než týden pomáhají strážníci Městské policie Plzeň krajské hygienické stanici s trasováním rizikových kontaktů osob nakažených koronavirem. Městskou policií bylo k to mu vyčleněno prozatím šest strážníků z Odboru analýzy a prevence kriminality, kteří mají s trasováním již předchozí zkušenost. K nim se na začátku příštího týdne připojí ještě další zaměstnanci městské policie.

Z kapsy u kalhot muži „čněla“ zbraň

Mezi stánky na náměstí Republiky jde muž a v zadní kapse kalhot má zbraň, toto hlášení přijal v úterý před půlnocí na lince 156 operační strážník. Hlídky městské policie k místu okamžitě vyrazily. Oznamovatel na ně čekal u Riegrovy ulice a nahlásil jim směr, kterým se muž se zbraní dále vydal. Strážníci dotyčného zastihli v Sedláčkově ulici. Třiatřicetiletý Plzeňan se strážníky spolupracoval. Ke zbrani samotné bylo zjištěno, že se jedná o flobertový revolver. Svého pochybení, že zbraň nosí viditelně, si byl muž vědom. Dále se ukázalo, že je podezřelý ještě z nesplnění další povinnosti, a to že neohlásil nabytí vlastnictví ke zbrani u příslušného útvaru policie. Strážníci zbraň muži odebrali a věc postoupí k dořešení přestupkové komisi.

Vlastimil Volák.
V Techmanii končí ředitel Volák, instituce potřebuje restart

Zmatená žena bloumala po Lochotíně

Ve středu v dopoledních hodinách vyjela hlídka městské policie k případu zmatené a dezorientované ženy v Kralovické ulici. Ta se prodírala křovím, netušila, jak se vůbec na místo dostala a uváděla, že se necítí být v pořádku a chce se jí spát. Strážníci 67leté ženě přivolali zdravotnickou záchrannou službu a až do jejího příjezdu se o paní postarali.

Teenager se chtěl „vytáhnout“ před kamarádkami

Přestupková komise ÚMO Plzeň 3 se bude zabývat případem mladistvého chlapce a jeho dvou devatenáctiletých kamarádek. Ti v úterý večer popíjeli v Mlýnské strouze alkohol a poté se vydali do města. Chlapec se chtěl před děvčaty „předvést“ a u zaparkovaného auta v Goethově ulici utrhl stěrač a zahodil jej. Celou událost viděl náhodný svědek a informoval městskou policii. Partička, která mezitím došla na Americkou třídu a oznamovatel ji strážníkům označil, tvrdila, že o ničem neví. Během přesunu k poškozenému zaparkovanému autu se chlapec i s děvčaty dali na útěk a nerespektovali výzev strážníků. Strážníci jim během chvíle jejich útěk zmařili. Únik prvního z děvčat skončil u zastávky MHD v Goethově ulici , zbytek partičky strážník dostihl na konci ulice. Teenager se nakonec k poškození vozidla přiznal. 17letý chlapec nadýchal bezmála 1,3 promile. Alkohol mu nabídly kamarádky, které ho za účelem konzumace obstaraly. Obě dívky jsou podezřelé mimo neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu pravomoci i z porušení Zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek a chlapec se bude zpovídat kromě přestupku proti veřejnému pořádku taktéž ze spáchání majetkového přestupku. O věci bude dále informován orgán sociálně právní ochrany dětí.

Jana Pužmanová