Dobřanští hasiči i městští strážníci z Plzně mají úplně nové, moderní zázemí pro svoji činnost. V rámci rekonstrukce požární zbrojnice byla kompletně opravena všechna sociální zařízení v budově včetně nových sprch. Jsou tu i nové šatny, kompletně vyměněná okna, nová dálkově ovládaná garážová vrata pro výjezd všech vozidel. „V garážích byly instalovány čističe vzduchu, v obytném patře jsou nové podlahy a nábytek v zasedací místnosti. V celé budově je také nový systém vytápění včetně jeho zdroje a rozvodů elektriky. Hasičská zbrojnice byla zateplena, získala novou fasádu a byl tu zřízen nový vjezd a výjezd vozidel,“ doplňuje velitel jednotky dobřanských dobrovolných hasičů Milan Dvořák.

Celá zbrojnice je opatřena a hlídána kamerovým systémem a napojena na internet. Vlastní zázemí mají zástupci městské policie, kteří mají v budově novou velkou služebnu a pro vozidlo hlídky vlastní garáž.

Celkové náklady rekonstrukce budovy hasičské zbrojnice se podle starosty Dobřan Jaroslava Sýkory vyšplhaly na 6,8 milionu korun a město je hradilo plně z vlastních prostředků. Město Dobřany dlouhodobě podporuje a vybavuje svoji vlastní požární jednotku a sbor hasičů, loni jednotka dostala kompletní techniku pro zásahy na vodě i se člunem.

Zástupci Dobřan si od nového zázemí pro městskou policii a místní dobrovolné hasiče slibují zkvalitnění služeb a výkonu těchto dvou důležitých složek pro obyvatele města a jeho okolí.