Všichni pak vyděšeni vyběhli ven. Jeden z nájemníků dokonce jen v trenýrkách. „O toho jsem měla největší strach, byl těsně po mrtvici a nevypadal dobře. Naštěstí mu hasiči dali kombinézu, aby neprochladl, a záchranáři se o něj postarali,“ popisuje Beková.

Naštěstí se nikomu nic nestalo a obyvatelé domu byli prozatímně převezeni do městské ubytovny na Roudné. Jejich dům byl totiž pádem vedlejšího staticky narušen. Policisté dům zabezpečili a zůstali v okolí, aby varovali lidi vracející se z nočních směn. „Přítel přijel z noční a policisté ho hned převezli na Roudnou. Je hodně naštvaný, protože se bál, jestli se mi něco nestalo,“ uvádí žena.

Strastiplná noc přešla a většinu dne pak pár strávil v budově Diecézní charity. Tam dostali oblečení a jídlo. „Postarali se o nás vážně hezky, dokonce nám dali i pár cigaret. V charitě mají wi-fi, tak jsme v kontaktu s přítelovou rodinou. Možná se teď na chvíli odstěhujeme k nim do Karviné,“ uzavírá Beková.

V budově městské ubytovny se jim totiž nežije dobře. Muži i ženy jsou na jednom pokoji a na vojenských postelích se špatně leží.