Děsí mě stoupající nenávist v naší společnosti vůči menšinám a zároveň mě zaráží, že pan Okamura a jeho strana vyjádřili porozumění pro výhrůžky a likvidaci prvňáčků na vystaveném tablu. Je přece nepřípustné, aby poslanecký asistent této strany na půdě parlamentu, i někde jinde, posílal Romy, homosexuály a Židy do plynu. Lidé v naší zemi asi zapomněli, že to vše už tady bylo za druhé světové války. Kdo neměl světlé vlasy a modré oči byl určen k likvidaci.

Nepochopím, že strana SPD může klást podmínky ohledně sestavení vlády a ostatní strany to tolerují. Je to strana s fašistickými názory a měla by být postavena mimo zákon. Mají stejné praktiky jako KSČM.

Je smutné, že pan Okamura prohlašuje „Čechy, Čechům“, vždyť i on je poloviční cizinec v naší zemi, proto by měl hájit zájmy menšin na našem území a ne naopak. Komukoliv z nás se může lehce stát, že jeho dítě bude na tablu školy terčem nenávistných reakcí.

Každá rodina, ať je křesťanská, muslimská, židovská či ateistická, chce jen to jediné, aby své děti mohla vychovávat v bezpečí a míru.

Doufám, že zdravý rozum členů ostatních stran zvítězí a nepůjdou do vlády s SPD a komunisty. Kdyby přece jen došlo nakonec k předčasným volbám, přeji politickým stranám, aby jim bylo vzorem Slovensko, kde se před volbami daly strany dohromady a vymezily se proti neonacistické straně pana Kotleby.

Jana Nováková