V první chvíli si hokejový útočník Plzně myslel, že jde o žert. „Když jsem se dozvěděl o své nominaci, říkal jsem si, že si ze mne někdo hloupě střílí,“ přiznává hokejista proslulý svým umem, ale i zarputilostí a nezlomností.

O pětici adeptů totiž nerozhodovaly vstřelené branky, dosažené asistence, či přínos pro tým, ale jen a jen sympatie fanoušků a nově i hlas médií.

A ty Straku vynesly do finále. Spolu s dalšími matadory. Litvínovským obráncem Jiřím Šlégrem, vítkovickým forvardem Viktorem Ujčíkem a dalšími útočníky Martinem Procházkou z Kladna a slávistickým střelcem Jaroslavem Bednářem.

Musel proto absolvovat i speciální fotografování. „Při každé takové akci říkám, že to chci mít hlavně rychle za sebou. Času není v extralize nazbyt,“ směje se kapitán a manažer plzeňského týmu.

Ovšem poslední pátý by Straka teď už rozhodně skončit nechtěl.

„Jako ve Zlaté hokejce. Než být na konci vyhlašované desítky, to už je snad lepší tam vůbec nebýt,“ nezapře olympijský vítěz a mistr světa soutěživou povahu. Navíc v anketě může protáhnout nadvládu Plzně. Po minulé sezoně totiž kraloval Roman Málek, brankář Lasselsbergeru.
Rozhodnou hokejoví fanoušci. Hlasovat lze v době od 3. prosince do 11. února prostřednictvím sms nebo na www.hokej.cz.