Již tradičně řvoucí stroje startovaly z nádvoří pivovaru Plzeňského Prazdroje. Akce se letos zúčastnil i špičkový motocyklový jezdec a kaskadér Miroslav Lisý, který je mimo jiné také desetinásobným mistrem ČR v trialu.

Motorkáři na strojích všech druhů a kubatur se začali sjíždět na nádvoří pivovaru již v devět hodin. Během dopoledne zde organizátoři vyhlásili nejmladšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka. Přesně ve 12 hodin za mohutného troubení a houkání všichni hromadně vyjeli, a zahájili oficiálně svoji sezonu, kterou pak stejným způsobem zakončí Svatováclavskou vyjížďkou 28. září.

„Prazdroj pro své hosty na silných strojích připravil výčepy s oblíbeným nealkoholickým pivem Birell. Plechovky Birellu získali jako odměnu vítězové soutěží a zájemci z řad motorkářů si zase mohli prohlédnout pivovar za poloviční vstupné,“ uvádí mluvčí akce Zdeněk Hůrka.

Kromě motorek zde mohli návštěvníci obdivovat také nádherné a pohodlné tříkolky. Na jedné z nich do Plzně přijel Olda Šrámek ze Sokolovska. „Na tomhle streemeru jezdíme s manželkou čtyři roky. Splnil jsem si tím sen a po žádném jiném stroji už netoužím. Koupil jsem ji proto, že jsem po úraze a obě kyčle mám kovové, a tak klasická motorka už pro mě není. Jezdil jsem na ni sice šest let, ale manželka se na ní se mnou bála vlézt. A jezdit v autě? To nemyslíte vážně! To je přece jenom na zimu,“ smál se.

Na tomto stroji už se svojí ženou navštívil Slovensko, Maďarsko, Rakousko a Chorvatsko. Po motorkářských srazech bude prý nyní jezdit celé léto.