Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stodská nemocnice se vylepšuje

Plzeň - Stodská nemocnice zase pokročila v rekonstrukci, jejíž nejrozsáhlejší část se uskutečnila vloni v létě. Další úpravy, které přišly na řadu letos, budou stát zakladatele nemocnice, Plzeňský kraj, zhruba 17 milionů korun.

22.7.2009
SDÍLEJ:

Malým pacientům zpříjemňuje pobyt ve Stodské nemocnici nová herna.Foto: Bohumila Holzäpfelová

Podle ředitele Vlastimila Bureše je i tato rekonstrukce pouze hašením již doutnajících požárů a uvedením nemovitostí do řádně provozuschopného stavu.

„Bylo by samozřejmě lépe, kdybychom mohli v rámci takových investic plánovat rozšíření nemocnice o další potřebná pracoviště, například CT. Protože je krize, jsem i tak rád, že se podaří sehnat finance alespoň na nejnutnější opravy,“ říká Bureš. Už začátkem roku se nemocnice za provozu pustila do rekonstrukce slaboproudých rozvodů – bylo vybudováno nové dorozumívací zařízení od lůžek pacientů na sesterny, vznikly nové rozvody počítačové sítě a telefonů, nově i zabezpečovací zařízení pro místnosti, kde je nemocniční server, dále lékárna, finanční a mzdová účtárna a ředitelství.

„Také jsme pořídili kamerový systém, který sleduje příjezdovou cestu a komunikace v areálu nemocnice i vstupy do samotného objektu. Ztrácely se nám tu totiž věci a tímto tomu chceme zabránit,“ uvádí ředitel. Nemocnice v letošním roce nakoupila za přispění Nadace ČEZ i nový biochemický analyzátor, který slouží k rozborům vzorků krve. „Stál 1,4 milionu korun a nadace přispěla 300 tisíci korunami, což nám velmi pomohlo,“ děkuje Bureš. „Podobně se nám podařilo získat na konci roku 2008 příspěvek od sdružení obcí mikroregionu Radbuza na nákup dvou nových ultrazvukových přístrojů ve výši 200 tisíc korun a v letošním roce nám znovu pomohlo město Stod, Holýšov i okolní obce finančními příspěvky na vybavení pacientských pokojů a dětské herny pro nejmenší pacienty,“ doplňuje ředitel.

Nyní se v nemocnici pracuje na komplexní rekonstrukci kotelny. V létě se budou ještě vyměňovat dveře do budovy nemocnice za samozavírací. Stonání se díky sponzorským příspěvkům v posledních dnech zpříjemnilo především nejmenším pacientům. Nevyhovující prostory dětské společenské místnosti byly přeměněny v moderní hernu, ve které na malé pacienty čekají kromě televize a nového nábytku i plné regály hraček.

Autor: Michaela Kunešová

22.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Den archeologie v muzeu

Mezinárodní den archeologie

Jakub Kindl

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Prezident Zeman chce oživit Zelenou Horu

Plzeňský kraj – Prezident Miloš Zeman ukončil už druhou letošní návštěvu našeho kraje.

Slovany jsou světové: mají vlastní globus

Plzeň - Že mají Slovany na chodníku před radnicí železnou mapu s rozložením ulic přesně jako ve skutečnosti, není nic výjimečného.

V Plzni se na volby stály fronty

Plzeň - Hned v několik volebních místností se v pátek proměnily třídy plzeňské SOŠ profesora Švejcara v Majerově ulici a před školou i na jejích chodbách to bylo znát.

Zelená Hora je jako spící Růženka, řekl prezident v Nepomuku

Plzeň - I poslední den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji jste mohli sledovat v on-line reportáži Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení