Šéf Stodské nemocnice Alan Sutnar řekl, že změny se začnou dít příští měsíc. „Během února bychom se měli přestěhovat a stávající prostory, kde vedení nemocnice sídlí nyní, by měly být postupně rekonstruovány," nechal se slyšet při včerejším otevření zatím téměř prázdného patra.

Nemocnici se bude volné místo v suterénu rozhodně hodit. „Do budoucna totiž plánujeme koncentraci jednotky intenzivní péče, v současné době rozdělené na interní a chirurgickou část. vybudujeme novou multioborovou jednotku intenzivní péče, což bude z pohledu personálu a ekonomiky efektivnější. Dosud jsme na to v nemocnici bohužel těžko nacházeli prostory," pokračoval Sutnar.

Novou nástavbu Stodské nemocnice si prohlédla i krajská radní pro zdravotnictví Milena Stárková. Klimatizace pro multioborovou jednotku intenzivní péče bude umístěna právě v nové nástavbě, kde zabere téměř jednu celou místnost. „Kromě toho sem umístíme také novou nemocniční serverovnu," pokračoval Sutnar.

Díky nové nástavbě se teď také bude moci zvětšit stodské oddělení následné péče. „Kapacita LDN se nezvýší. Místa zachováme, ale chceme zvýšit komfort pacientů. V současné době je na oddělení limitující počet toalet a velký počet pacientů na jeden pokoj. Potom to pro ně bude pohodlnější a budou k nám raději přicházet," míní Sutnar.

Stavba patra byla o něco komplikovanější tím, že probíhala za plného provozu aniž bylo nutné spodní podlaží jakkoliv omezit. „Byl větší hluk, o něco větší prašnost, ale to jsme se snažili řešit s úklidovou firmou. Pacientů se to naštěstí nijak nedotklo," dodal Sutnar.

Novému poschodí podle něj ještě chybí lepší vstup: „Není úplně optimální, a tak z prostředků ministerstva zdravotnictví ještě letos vybudujeme výtah, který povede až sem do nových prostor. Z dalších prací se v tomto roce v nemocnici chystá stěhování lékárny tak, aby byla blíže k pacientům, a stěhování biochemie."