„Masky vpřed!“ zaburácel v sobotu bělovlasý rychtář s vařečkou místo žezla a stodský masopustní průvod se dal do pohybu. Směsice postav všeho druhu se od radnice vydala ke kostelu, odtud na Komenského náměstí, před Tipsport bar, dále na pěší zónu a nakonec ke kulturnímu domu.

Coby předvoj jelo v čele průvodu koňské spřežení s dechovkovou kapelou usazenou na povoze. Masky musely většinou po svých. Výjimkou bylo jen prase, které řídilo motorovou frézku a vozilo řezníky rozdávající svařák. Horký nápoj přišel v mrazivém počasí vhod všem.

Průvod, v němž kromě nevěsty s ženichem, policajta či klauna kráčeli také včelař spolu se včelami, smrťák, Spejbl, Hurvínek i Mánička nebo kadibudka zažil asi největší přivítání u domu s pečovatelskou službou. Před vchodem čekaly jeho obyvatelky, masky pohostily koblížky a s některými z nich si i zatancovaly. Dámy nevyděsil ani exhibicionista, který se neovládl a svůj dlouhý plášť rozhaloval na koho mohl.

Při přecházení hlavní silnice musely masky zastavit dopravu. „To je k valentýnu,“ vysvětlovaly čarodějnice a divoženky řidičům, proč jim na okna rtěnkou kreslí srdíčka. Průvod se pak vydal pěší zónou ke kulturnímu domu. Tam na ně čekala masopustní zábava, vepřové hody a podle některých také dlouhý sobotní večer.