FN Plzeň se tak řadí dlouhodobě mezi zdravotnická zařízení s nejlepší péčí o nemocné. Koncem loňského roku se průzkum konal po desáté a zúčastnilo se ho 2289 pacientů.

V roce 2006 byla celková spokojenost 81,4 procenta, nyní dosáhla 84 procent. Ačkoli jde jen o 2,5 %, podle autora projektu to neznamená, že by se nemocnice zlepšila jen málo. „Spokojenost je rozdíl mezi tím, co pacient zažil a co očekával," vysvětluje Tomáš Raiter. Pacienti už podle něj dávno nejsou jen starší lidé, kteří 'jsou vděčni téměř za vše', ale přibývá pacientů další generace. „A ti jsou mnohem náročnější a mají vyšší očekávání," dodává.

Největší slabinou dlouhodobě zůstává položka nazvaná tělesné pohodlí, kam patří mimo jiné i strava. „Není to jen o samotném jídle, ale i o komunikaci – zda pacient vůbec ví, že má dietu. Navíc bude podle mě nutné sáhnout do struktury stravy. Lidé volají po větším zastoupení ovoce a zeleniny," upozorňuje Raiter.

Spokojenost2015 (rozdíl oproti 2014): zapojení rodiny 94,4 (+0,2), propuštění a následná péče 90,9 (-0,2), koordinace a integrace péče 85,2 (+-0) informace 84,8 (+0,2), respekt, ohled, úcta 84,5 (-0,7), přijetí do nemocnice 83,6 (+0,3), citová opora 80,7 (+1,1), tělesné pohodlí 79 (+0,6)
Celková spokojenost 84 (+0,2)
Dotazník vyplnilo koncem r. 2015 2289 pacientů (76 procent těch, kteří formulář dostali).

FN Plzeň plánuje investice související se stravou. „Připravujeme rekonstrukci kuchyně na Borech, kde je strava historicky trochu horší než na Lochotíně. S novými technologiemi se zvýší i kvalita. Teď připravujeme výběrové řízení," uvedl ředitel FN Plzeň Václav Šimánek. Termín, kdy se strava nebude na Bory dovážet, ale upřesnit nechtěl. Mělo by to však být nejpozději do dvou let.

Pacienti si také opakovaně stěžují na to, že nevědí, kdo je jejich ošetřující lékař. V této otázce se FN Plzeň oproti loňsku dokonce zhoršila (z 69,1 na 67,6 %). „Je to obecný problém, lékaři se neradi představují," tvrdí Raiter. Šéf fakultky to však omlouvá tím, že FN je velké zařízení, v němž se pracuje na směny. „U nás to není tak, že se o jednoho pacienta od začátku do konce stará jeden lékař. Když pacient projde víc lůžkových oddělení, předávají si ho specialisté na různé obory. 

A také si ho lékaři předávají kvůli směnnému provozu. Pak může být pacient zmatený a neví, kdo přesně byl jeho ošetřující lékař," říká Šimánek.

FN Plzeň se do průzkumu zapojuje dobrovolně, jako jediné zdravotnické zařízení v Plzeňském kraji. Krajské nemocnice v Klatovech, Stodě, Domažlicích a Rokycanech mají vlastní dotazníky. „Vytvořili jsme si je sami tak, aby seděly na naše nemocnice," vysvětluje mluvčí Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje Jiří Kokoška.