Matěj vystupuje ve skupince se svým dvojčetem Tondou a několika děvčaty, ale tančí i sólově. „V roce 2016 jsme byli třetí na mistrovství republiky s choreografií Charlie. A loni jsem byl v sólu druhý na republice a desátý na mistrovství světa,“ říká patnáctiletý Matěj, který se připravuje na další mistrovství republiky, jež se koná koncem května v Praze. Svůj um předvedl i na sobotním galavečeru pátého ročníku Plzeňského festivalu stepu v Měšťanské besedě v Plzni.

Soutěže se blíží, Matěj trénuje téměř pořád a často k tomu ani nepotřebuje boty s plíšky na podrážce. „Říkám tomu instantní step. Stojím na zastávce a stepuju, ve škole při hodině kolikrát zjistím, že mi nohy stepujou. A když se ke mně doma přidá i brácha a mamka a společně si něco zkoušíme, je to rachot i bez bot,“ směje se Plzeňan, který přiznává, že se touží stát mistrem světa. „Vystupování před lidmi mě baví, ale největší motivace jsou soutěže. Ty mě vždycky nejvíc nabudí.“

Sólovou choreografii mu loni i letos sestavoval lektor Tap Academy Prague Igor Bezdieniezhnykh, který na festivalu stepu také vystupoval. Pro Matěje má jen slova chvály. Říká, že je pracovitý a talentovaný. Letos poprvé bude Matěj soutěžit v kategorii dospělých, kde je vždy největší konkurence. S Igorem si budou přímo konkurovat. „Kdo bude lepší, není důležité. Je super, když vidím, jak ho to baví a jak nám to funguje,“ říká stepař, který pochází z Ukrajiny, ale v Praze žije a učí několik let.