Na silnici ze směru od Čižic chce na třech místech vybudovat středové zvýšené dělicí ostrůvky, které by vedly téměř až ke středu obce. Na konci loňského roku Štěnovice dostaly územní rozhodnutí a v dohledné době požádají o stavební povolení.

Z dokumentu o územním rozhodnutí vyplývá, že v prvním případě obec udělá obrubníky a téměř 52 metrů dlouhý ostrůvek před křižovatkou ulic Čižická a Habrová směrem ke středu obce. Druhý ostrůvek se plánuje před křižovatkou ulic Čižická a Jasanová. Měřit bude zhruba 62 metrů a povede směrem do středu Štěnovic.

Poslední ostrůvek vyroste před křižovatkou Čižické a Třešňové ulice. Ten bude nejdelší (67,76 metru). V tomto místě se chystá vybudování kamenného rigolu pro odvod dešťové vody.

Čižická ulice už přitom jeden středový ostrůvek má. Je u autobusové zastávky před obecním úřadem a poštou.

Starosta ani místostarosta v pátek nebrali telefon, aby se k dopravnímu zklidnění Čižické ulice mohli vyjádřit.

Obyvatelé Štěnovic míní, že snaha zklidnit dopravu je správná. „Řidiči na Čižické nedodržují předepsanou rychlost. Snad ostrůvky pomohou, aby do obce nevlítli jako šílenci," řekla Alena Procházková.

Za zmínku stojí, že doprava je v obci ožehavé téma. Štěnovice dlouhá léta neúspěšně bojují za zákaz průjezdu kamionů a náklaďáků.