Ke stávce se připojili i lékaři z Fakultní nemocnice v Plzni. „Z celkového počtu 1 000 lékařů zaměstnaných ve  FN Plzeň podalo výpověď z přesčasové práce celkem 87 lékařů na devíti pracovištích. Rozpis služeb na prosinec je připravený, akutní péče je a bude zajištěna bez omezení, plánované výkony se zatím neredukují. V ambulantním provozu  na vybraných pracovištích může v prosinci dojít k mírnému omezení provozní doby,“ uvedla mluvčí FN Plzeň Gabriela Levorová.

Potíže kvůli stávkujícím lékařům se nevyhýbají ani krajským nemocnicím. „Nemocnice Plzeňského kraje nejsou výjimkou a také naši lékaři jsou nespokojeni s děním v českém zdravotnictví, a část z nich se proto připojila k protestu iniciovanému mladými lékaři a vyjádřila nesouhlas s přesčasovou prací nad roční limit,“ sdělil mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.

Vedení nemocnic monitoruje situaci na úrovni celostátní i přímo v nemocnici a s lékaři průběžně jedná a připravuje se na různé scénáře. Je možné, že nemocnice budou nuceny v závěru roku omezit určitou péči. „Vzhledem k tomu, že se ale situace stále vyvíjí a probíhají další jednání, není zatím zřejmé, odkdy a v jakém rozsahu. Zcela určitě se ale omezení nedotkne péče o pacienty v akutních stavech a můžeme také slíbit, že o případných omezeních péče budeme dotčené včas informovat,“ dodal Kokoška.