Rok 2019 je pro Plzeň v oblasti stavebních investic rekordní. Začne se stavět městský západní okruh, městské byty a čtyřproudová silnice kolem Velkého Boleveckého rybníka. Pokračují práce na prodloužení tramvajové trati na Borská pole

„Na přestavbu bazénu na Slovanech má město 67, 6 milionu Kč,“ řekl plzeňský radní David Šlouf. „Vzniká zde nový dětský bazén, šatny a saunový svět. Předělává se i technické zázemí včetně zdroje tepla. Hotovo by mělo být na jaře 2019,“ doplnil ředitel bazénu Tomáš Kotora.

V oblasti dopravy je prioritou výstavba městského západního okruhu. Stavba začne během letošního roku a skončí v roce 2022. Propojí Bory, Skvrňany, Křimice, Radčice a Severní Předměstí. Bude to první funkčně ucelená forma městského okruhu. Jedná se o trasu Křimická Karlovarská v délce 3, 5 km s předpokládaným nákladem 2, 3 miliardy Kč.

Podle ředitelství silnic a dálnic by na jaře 2019 měla začít stavba silnice I/20 v Plzni mezi ulicemi Plaskou a Na Roudné kolem Velkého Boleveckého rybníka za více než půl miliardy korun.

TRAMVAJ NA BORSKÁ POLE

Stavební práce běží také na prodloužení tramvajové trati na Borská pole. Vzniknou na ní tři zastávky u úřadu práce, před přemostěním silnice I/27 a na konečné. „Momentálně komplikuje práce počasí, ale pracuje se na přeložce plynovodu, čeká nás demolice posledního objektu,“ řekl vedoucí odboru investic plzeňského magistrátu Petr Grisník.

V oblasti sportu je zásadní přestavba areálu Prokopávka za téměř 174 milionu Kč. Probíhá tam rekonstrukce tělocvičny a fotbalového hřiště, buduje se nová malá tělocvična, in-line dráha, v plánu je také venkovní hřiště, ubytovna, restaurace a parkoviště.

BYTY PO 15 LETECH

Po 15 letech začíná Plzeň budovat městské byty. Stavět se začne na jaře 2019 v lokalitě Na Zátiší při výjezdu na Domažlice. Do roku 2021 vyroste 18 domů, ve kterých bude 195 bytů. Budou hlavně pro lidi, kteří těžko shánějí nájemní nebo vlastní bydlení. Výstavba bytů by měla město stát 310 milionů Kč s DPH.

Kristýna Žítková