Už řadu měsíců obcí duní těžká technika, která opravuje tamní hlavní silnici, a práce, přestože postupují přesně podle stanoveného plánu, jako kdyby nebraly konce.

Některým z místních lidí proto už začínají pracovat nervy. „Všechno se to hrozně vleče. Práce postupují pomalu, a jsou dokonce dny, kdy se tu nedělá vůbec nic,“ stěžuje si jeden z místních obyvatel.

To ale vyvrací jak vedení Správy a údržby silnic Plzeňského kraje, která je zhotovitelem celé akce, tak i místostarosta Lozy Jan Mohelnický. „Podle mých informací se pracuje podle plánu a bude tomu tak i na jaře, po nutné zimní přestávce,“ zmínil Mohelnický.

Otevření parkourového hřiště v městském sportovním areálu Krašovská Aktivity centrum Plzeň
FOTO: Parkouristé se vyřádí na novém hřišti

Práce bylo nutné rozdělit do tří etap. „Letos to je dokončení rekonstrukce vozovky směrem na Dolní Bělou a oprava mostu směrem na Tlučnou,“ uvedl vedoucí realizace a přípravy staveb pro Plzeň-sever Lukáš Václavík ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje. Příští rok se bude pokračovat ve směru na Mrtník a celá akce vyvrcholí opravou důležité křižovatky přímo ve středu obce, kudy prochází spojnice silnic I/20 a I/27.

Náklady na celou akci jdou do desítek milionů korun. Podle Václavíka celková suma činí 46 milionů korun. Z toho Správa a údržba silnic platí 36 milionů a zbytek, tedy desetimilionová suma padla na bedra samotné Lozy. „My platíme chodníky a dešťovou kanalizaci, na což jsme dotaci nedostali. Museli jsme to řešit třímilionovým úvěrem,“ řekl Mohelnický.

Ilustrační foto.
Na zastávce v centru města padly výstřely z pistole