Místostarosta Slovan Bohuslav Duda (ODS), jenž má akci na starosti, tvrdí, že chyba je ve špatné práci úředníků slovanské radnice, kteří nezvládli vypsat správně tendr. „Došlo k chybě a výběrové řízení jsme museli zrušit. Druhé už bylo vypsáno správně a podle schváleného regulativu. Investoři nyní mohou posílat na úřad návrhy nového objektu. Nejzazší termín je 15. leden,“ potvrdil Duda.

Nová budova v sousedství slovanské radnice má mít podle schválených regulačních podmínek v části nejbližší radnici čtyři až pět pater, na nároží Blatenské a Koterovské ulice smí být až sedmipatrová. Zabere přibližně polovinu z nynějšího parkoviště, kde se smí zatím parkovat zdarma. „Podmínkou je, že nad rámec parkovacích potřeb objektu v ní musí být dalších 80 – 100 stání,“ upozornil Duda. Budova navíc musí ladit s objektem radnice, obchodní galerií Dvořák a nabízet zajímavé architektonické ztvárnění nároží Blatenské a Koterovské ulice. Starosta Slovan Lumír Aschenbrenner (ODS) předpokládá, že zájem investorů bude velký. „Jde o atraktivní místo,“ míní Aschenbrenner.

V novém objektu by mohly být vedla parkovacích míst například byty a obchody, kanceláře, zdravotní či kulturní zařízení. Vyloučen však není ani hotel. „Budovu jen s halovými garážemi tam nechceme,“ upozornil starosta. Konečný výběr, který musí schválit městské zastupitelstvo, bude mít na starost šestnáctičlenná komise. Usedne v ní například místopředseda Senátu Jiří Šneberger nebo šéfka Útvaru koncepce a rozvoje Irena Vostracká.

Slovanští se podle našeho zjištění k zastavění jednoho z posledních volných parkovišť staví většinou vlažně. Radikálnější byl například Oldřich Vainer. „Parkovací místa ubyla už rekonstrukcí Částkovy a Francouzské ulice. Jsem zásadně proti,“ uvedl.