Lidem z Dobřan se tím nejen rozšíří možnosti k nákupům, ale dočkají se prvního supermarketu ve městě. Obchod má stát na v lokalitě Spojovací ulice a třídy 1. máje. Otevření je plánované na konec první poloviny příštího roku.

Starosta Marek Sýkora neočekává zádrhely v probíhajícím stavebním řízení. „Podněty obyvatel jsme zohlednili už v územním řízení," vysvětlil starosta.

Supermarket vyroste v bytové zástavbě a lidé se hlavně obávali hluku při zásobování. Podle Sýkory je Penny na takové situace připravené, protože prodejen v zástavbách postavilo zhruba tři sta. „Za autem, které zajede dovnitř k rampě se zatáhnou dveře, aby ven nešel hluk během vykládání zboží. Zásobování obchodu bude probíhat v brzkých večerních hodinách. Ráno se očekává zásobování pouze z pekáren," rozptýlil starosta obavy lidí. Investor souhlasil i s vysázením zeleně, která by přirozeně oddělovala bytovky a prodejnu.

Vedení dobřanské radnice se navíc podařilo vyjednat, že nad supermarketem bude dvanáct lékařských ordinací. „Jednáme o otevření oddělení, která ve stávajícím zdravotním středisku chybí," dodal Sýkora.

Investor vybuduje na svoje náklady nejen prodejnu, ale také parkovací místa, příjezdovou cestu i zdravotní středisko. „Parkoviště budou oddělená, prodejna i zdravotní středisko budou mít vlastní vstup. Samozřejmostí je bezbariérový přístup a k vybavení zdravotního střediska budou patřit dva výtahy," popsal starosta.

Sýkora uvedl, že starou budovu zdravotního střediska hodlá město pronajímat. „Pro drobné podnikání, například masáže, modeláž nehtů či pronajímat jako kancelářské prostory," nastínil starosta.

Zatímco obyvatelé Dobřan dostanou více možností k nákupům, ve Starém Plzenci se mohou s takovou myšlenkou nejspíš rozloučit. Pětitisícové město bylo totiž letos na jaře v hledáčku developerů pro stavbu supermarketu.

„Nyní už to není aktuální téma. Zastupitelstvo totiž nepřijalo usnesení o stavbě supermarketu. Investor proto nečiní další kroky," sdělila starostka Plzence Vlasta Doláková.