Dlouho očekávaná stavba specializovaného zařízení pro téměř 200 seniorů nedaleko Nepomuku se opět dala do pohybu. Domov, jenž poskytne zázemí především lidem trpícím Alzheimerovou chorobou, už měl od loňska fungovat. Jeho otevření se však zkomplikovalo. Kolaudace je plánována na říjen.

Zchátralý objekt někdejší textilní továrny, který se nachází v lese mezi sídlištěm Na Vinici a Zelenou Horou, odkoupila už v roce 2015 pražská společnost BM Develop. Rozhodla se, že opuštěné místo kompletně zrekonstruuje. Firma tehdy odhadovala náklady na 135 milionů korun. Problémy však nastaly už začátkem minulého roku, kdy se nedomluvila s budoucím provozovatelem, a proto práce zastavila. Dělníci se sem vrátili zhruba před měsícem.

„Protože byla hotová pouze hrubá stavba, dodělává se všechno ostatní pokoje, kuchyně, koupelny, pořizuje se veškeré vybavení…“ nastínil šéf projektu Petr Zahraj. Hotovo by mělo být už za tři měsíce. Otevření se chystá nejpozději do Vánoc. Kdo bude novým provozovatelem, není však zatím jasno. „Vybíráme ze tří kandidátů,“ krátce okomentoval výběr Zahraj. Bližší informace o uchazečích nechtěl poskytnout.

Dokončení domova pro seniory vítá nepomucký starosta Jiří Švec. „Pro nás je to dobrá zpráva především z hlediska nových pracovních míst,“ sdělil. Pravděpodobně půjde o 100 nových pozic.

Čtyřpodlažní budova nabídne 99 pokojů; 70 procent jich poslouží lidem trpícím Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. Právě o specilání lůžka s čtyřiadvacetihodinovou péčí je v kraji velký zájem.