Nejbližší stavbou je demolice a stavba nového mostu přes Úslavu na Rokycanské třídě, která by měla začít letos v dubnu. ŘSD tu nechá zbourat kvůli špatnému technickému stavu most u Baumaxu ve směru na Prahu, v příštím roce udělá totéž se sousedícím mostem v opačném směru. Náklady na celou stavbu se pohybují kolem 125 milionů korun.

V příštím roce je naplánována zásadní rekonstrukce mostu Generála Pattona spojující centrum města se Severním Předměstím. Celá rekonstrukce se odehraje ve třech etapách, náklady na ni se pohybují kolem 300 milionů korun. V příštím roce plánuje stát také rozšířit silnici mezi Plzní a Třemošnou.

Město Plzeň letos s většími stavebními investicemi ze své kasy nepočítá, výjimkou je nutná oprava tramvajové trati na Košutce a rozšíření Borské ulice mezi křižovatkou Belánka a křižovatkou Borská, Němejcova, Chelčického. Tady začnou práce v polovině března. „Od 16. března do 15. dubna se tu bude stavět za úplného provozu," upozornil místostarosta třetího městského obvodu Radoslav Škarda (TOP 09). Dodal, že práce se budou týkat hlavně chodníků a řidiči musí počítat s vyblokováním parkovacích míst.

Rozšíření Borské ulice, které přibudou podél železniční trati dva nové jízdné pruhy, by mělo odstartovat už nyní v březnu. Borská ulice se zcela uzavře od 16. dubna a to do konce prázdnin.

Oprava tramvajového kolejiště na Košutce se týká úseku mezi Studentskou ulicí a konečnou tramvaje č. 4 a bude stát přibližně 300 milonů korun.

Pokračování rekonstrukcí ulic v historickém jádru města se pro letošek zastaví, a to zejména kvůli kulturnímu titulu, které město Plzeň v letošním roce nese. Proto se nemá v centru města kopat ani bourat, všechny investiční akce jsou přesunuty do dalších let. Po rekonstrukci lokality U Zvonu, opravách divadelních teras a přestavbě Riegrovy ulice na pěší zónu jsou na řadě ještě Kopeckého sady před Měšťanskou besedou a Sedláčkova ulice. „Pak bude historické jádro město kompletně hotové," uvedl David Malán z magistrátního odboru investic.

Letos má město ještě také dokončit rekonstrukci Bolevecké návsi, ulici u budovy rozhlasu na nám. Míru a prostory mezi paneláky u Chvojkových lomů u bazénu na Slovanech.