Parta nadšenců v současné době pracuje na zprovoznění regionálního muzea dopravy ve Strašicích. Nachází se v budově bývalých tankových garáží v areálu zrušených kasáren.

Pro veřejnost by mělo otevřít začátkem příštího roku. „Už v srpnu jsme tu ale pořádali víkend otevřených vrat, na který přišlo kolem pěti set lidí,“ doplňuje Had.

Mezi největší vzácnosti, které klub má, patří jediná dochovaná pojízdná vojenská transfuzní stanice v české republice pocházející z roku 1964 a trolejbus 7TR z roku 1952. K němu členové klubu přišli poněkud kuriózním způsobem. „Jeden starší pán ho používal jako včelín. Před několika lety jsme se o tom dozvěděli. Domluvili jsme se s ním, že mu za něj dáme vlek za autobus, souhlasil,“ vypráví Had.

Součástí expozice bude také pět autobusů Ikarus nebo dva autobusy RTO 706, kterým se říká erťáky.

Plzeňský klub, který se zaměřuje na opravy starých autobusů a trolejbusů, vznikl v roce 2003. „Ale koníčku se věnujeme už déle, od roku 1999,“ doplňuje.
Projekt regionálního muzea dopravy vznikl v druhé polovině roku 2007 ve spolupráci s obcí Strašice. Cílem muzea je mapovat vývoj hromadné dopravy především v západních Čechách.

Kromě samotných vozidel si budou návštěvníci moci prohlédnout také příslušenství dopravy, jako je například první český asynchronní trakční motor z prototypu tramvaje LTM 10.08. Chybět nebudou ani drobnější předměty, které se dopravy týkají. Takovými exponáty budou třeba uniformy, jízdenky nebo směrové orientace.