A také jsou to vrcholy, o kterých se píše (mimo jiné) v nové knize vydavatelství Starý most, jež se zabývá historií a dokumentací regionálních zajímavostí.

Proč si vzali tentokrát pod lupu plzeňské kopce? „Čtenářky jsme už lákali na vrcholy. Ty šumavské…,” usmívá se Zdeněk Hůrka s odkazem na jeden z předchozích titulů vydavatelství. A protože každý ví, že plzeňská věž převyšuje kopce, bylo rozhodnuto a knížka se jmenuje Tajemství plzeňských kopců.

Její autor Jan Hajšman se zaměřil nejen na známé, ale i zapomenuté nebo opomíjené kopce, vrcholky i haldy v okruhu asi deseti až patnácti kilometrů od centra města a vše je doplněno informacemi a mapami či snímky představovaných míst.

Na pulty jde také další kniha vydavatelství pojmenovaná Procházka Plzní před rokem 1989. Výpravná publikace připravená ve spolupráci s Archivem města Plzně připomíná atmosféru města v období budování i soumraku plzeňského socialistického období. Čtenář se s pomocí dobových snímků znovu může projít Plzní před sametovou revolucí a možná jen stěží pozná lokality, které jsou dnes už jen těžko k poznání, protože zkrásněly.

Vydavatelství Starý most působí ve městě od roku 1999 a od té doby vypravilo do světa více než padesátku titulů. Hned jeho první knížky s fotografiemi staré Plzně byly velmi úspěšné a staly se bestsellery. Vydavatelé se později zaměřili na atmosféru, představili například Plzeň s vůní benzinu nebo plzeňské zajímavosti a kuriozity.

V další ediční řadě představili západočeskou metropoli z výšky a vydali unikátní letecké snímky města nafocené Jiřím Bergerem, později se pustili s tímto nápadem i za hranice regionu. V poslední době vydali mimo jiné také knihu o fotbalové Viktorii a tvrdí, že mají v šuplíku další zajímavé nápady.