V areálu Plzeňského Prazdroje a na náměstí Republiky. Na obou místech budou postavena pódia, na nichž se vystřídá celkem čtrnáct interpretů. Na náměstí se bude končit krátce po 22. hodině, v areálu pivovaru až před druhou hodinou ranní. Hrát budou zavedené české kapely a interpreti, kromě Monkey Business to bude např. Xindl X, Divokej Bill nebo Michal Hrůza, i začínající kapely, které mají podle dramaturga festivalu Pavla Anděla dobře nakročeno do budoucnosti. Taková je podle něj např. skupina Poletíme! nebo Come and Play. Pilsner Fest moderují Aleš Háma, Jiří Pelnář a David Brabec.

Pilsner Fest však není jen hudebním festivalem, je především oslavou zlatavého moku a všeho, co k němu patří, a tak návštěvníci budou moci nahlédnout v areálu pivovaru do speciálních řemeslných stanů, kde se seznámí s prací sládků, sladovníků, bednářů i formanů. Připraven bude také stan, možná s trochu nepochopitelným jménem – Scéna výstav. Název je však odvozen od odborného pojmu – výstav piva, což je výraz pro celkovou produkci piva v daném pivovaru.

Konat se budou také komentované prohlídky Plzeňského Prazdroje, které zájemce zavedou do bednárny i pivovarských sklepů i do historie, setkají se se zakladatelem pivovaru Václavem Mirwaldem i plzeňským purkmistrem Martinem Kopeckým nebo expozicí surovin pro výrobu plzeňského piva. A návštěvníci si budou moci nechat načepovat pivo od mistrů. Ve Spilka stanu v areálu pivovaru budou pivo čepovat finalisté soutěže Pilsner Urquell Master Bartender.

A samozřejmě, že k pivu patří i jídlo. Vybrané pivní menu připraví např. restaurace Na Spilce, U Salzmannů či Lokál Pod Divadlem a také restaurace, které byly vybrány ve spolupráci s labužnickým Prima Fresh Festivalem, jsou jimi El Cid – La Provance nebo Kaiser Franz.

A neboť jde o narozeninový večírek, nebude chybět ani slavnostní přípitek. Na obou scénách se na zdraví plzeňského piva bude spolu s návštěvníky Pilsner Festu připíjet v 18:42 hodin, čas jasně odkazuje k roku, kdy z Plzně vyjela první várka piva.

Pilsner Fest omezí dopravu

V souvislosti s tradičním Pilsner Festem, který se uskuteční během tohoto víkendu v centru města, čeká Plzeňany několik omezení. Především to bude užší silnice v ulici U Prazdroje směrem od Prahy, kde pravý pruh poslouží návštěvníkům a zajištění jejich bezpečnosti.

Uzavírka potrvá od páteční 22. hodiny do nedělní čtvrté ranní. V sobotu bude navíc zrušena zastávka Prazdroj ve směru do centra pro linky 13 a 28.

Jelikož se Pilsner Fest bude konat také na náměstí Republiky, bude tento prostor po celou sobotu motorovým vozidlům zcela uzavřen. Bude platit zákaz průjezdu i parkování, z Františkánské ulice pak zákaz vjezdu.