Obyvatelé, které jsme oslovili, si život v Blatnici pochvalují. Zejména za všechny inženýrské sítě jsou rádi. Co podle vás obci chybí?
V první řadě to budou určitě cesty. Velká část jich je prašných a ve velice špatném stavu. Zrekonstruovali jsme už jednu, která vede z návsi okolo kostela. Stála 2,5 milionu korun. Na další komunikace se chystáme. Když už máme vodovod, kanalizaci a plyn, můžeme se do nich pustit. V souvislosti s výstavbou všech sítí bych rád ještě jednou poděkoval našim obyvatelům za to, že všechno vydrželi a ani si nestěžovali.

Kromě silnic tu tedy všechno je?
Máme prodejnu, poštu, základní školu, tělovýchovnou jednotu i sbor dobrovolných hasičů. Dostavěli jsme také tělocvičnu, která byla rozestavěná od nějakých 80. let, a teď je využívaná opravdu hodně. Stará se o ni správce Václav Janda. Tohle všechno jsou takové základní věci. Ty zbylé najdou lidé v Nýřanech, které leží nedaleko. Nutno podotknout, že nám chybí kulturní dům nebo alespoň sál, ve kterém bychom pořádali vlastní akce.

Do Nýřan se mohou Blatničtí dostat kromě vlastních vozů také autobusem nebo vlakem. Železniční trať, která obcí vede, je, dalo by se říci, skoro takové MHD, ne?
Železnice spojuje Nýřany, nás a Heřmanovu Huť. Lidé ji využívají a vlaky zatím ještě jezdí.

Máte celkem dobrou polohu – blízko Plzně i dálnice D5. Mají o vás zájem také lidé? rozrůstá se Blatnice?
Musím říci, že za poslední asi čtyři roky jsme se dostali na 750 obyvatel, což je celkem slušný počet. Lidé mají zájem u nás začít bydlet, ale zatím jim příliš vyhovět nemůžeme. V územním plánu máme vyznačené stavební plochy, které ale v této době ještě nejsou zasíťované. Zasíťované parcely v naší obci nabízí jedině soukromá firma. Územní plán uvažuje i o tom, že by na místě budovy bývalého družstva vznikl bytový dům.

Jaké máte plány do budoucna?
Až budou vyřešené silnice, chceme myslet na naši základní školu. Potřebuje mimo jiné opravit střechu.

Na vaší návsi stojí také kostel z roku 1900. Ani on není v nejlepším stavu.
Máme velice omezený rozpočet a počítáme každou korunu. Kostel by si opravy zasloužil, nicméně škola je pro nás přednější. Dojde na něj, až bude hotová.