Jako optimální se jeví místo na Zeleném trojúhelníku na Borských polích naproti Tesku, ve hře je ale i budoucí Jižní Město mezi Doudlevcemi, Radobyčicemi a Liticemi nebo objekt bývalých kasáren na Slovanech. Místa vytipoval Útvar koncepce a rozvoje.

„Osobně preferuji Borská pole zejména kvůli vysoké koncentraci mladých lidí u univerzity a budoucí dopravní obslužnosti tramvají i trolejbusem,“ uvedl plzeňský primátor Pavel Rödl (ODS). Pozemky na Borských polích jsou podle něj částečně městské, zbytek patří soukromníkům. Jižní Město i slovanská kasárna jsou zcela v soukromých rukách.

Po radních budou nejvhodnější místo schvalovat zastupitelé, kteří pak mohou zadat změnu územního plánu ve zrychleném režimu. „Zároveň budeme jednat se soukromými vlastníky o výkupu či směně pozemků,“ dodal primátor.

Fotbalový stadion pro 20 tisíc sedících diváků s vyhřívaným trávníkem má podle plánů doplnit aquapark s tropickým bazénem a vodopádem, více než 300 metrový krytý svah s umělým sněhem, hotel, restaurace, masérny a fitness centra. Financování stojí na soukromém investorovi a z menší části na městě.