Otevřel Dům přírody Brd

V bývalém loveckém zámečku Tři Trubky se 2. srpna otevřel Dům přírody Brd. Ikonický areál se tak stává pomyslnou bránou pro vstup do chráněné krajinné oblasti.

V zámečku Tři Trubky se otevřel Dům přírody Brd | Video: Deník/Václav Havránek

Viktoriáni slaví historický postup v Evropě, poprvé si zahrají Konferenční ligu

Cestu za postupem do skupiny začali fotbalisté Viktorie Plzeň v dalekém Kazachstánu, odkud si přivezli z úvodního utkání play-off Evropské konferenční ligy nadějné vítězství 2:1. A doma pak nenechali nikoho na pochybách, že pro úspěch udělají maximum. Nakonec vyhráli 3:0.

close Tomáš Chorý nasměroval prvním gólem v domácí odvetě fotbalisty Viktorii Plzeň k postupu do Evropské konferenční ligy. info Zdroj: Foto: Deník/Zdeněk Vaiz zoom_in Tomáš Chorý nasměroval prvním gólem v domácí odvetě fotbalisty Viktorii Plzeň k postupu do Evropské konferenční ligy.

Porodnice ve Stodě úplně končí, důvodem je nedostatek pediatrů

O úplném ukončení provozu porodnice rozhodlo na svém jednání 10. srpna představenstvo Stodské nemocnice, která spadá do Skupiny Nemocnice Plzeňského kraje.

close Stodská nemocnice info Zdroj: se svolením Nemocnic Plz. kraje zoom_in Stodská nemocnice

Nevidomý David Kratochvíl z Tachova se v patnácti letech stal mistrem světa

Nevidomý Martin Kratochvíl z Tachova si 6. srpna doplaval na mistrovství světa pro zlatou medaili, stal se mistrem světa v disciplíně 400 metrů volně.

close David Kratochvíl z Tachova se stal mistrem světa. info Zdroj: Český paralympijský tým zoom_in David Kratochvíl z Tachova se stal mistrem světa.

Rekordní piknikový stůl měli v Domažlicích, zasedlo k němu 383 hodujících

5. srpna v Domažlicích na česko-německém pikniku padl rekord, ke stometrovému piknikovému stolu tu usedlo bezmála 400 strávníků.

Česko-německý piknik na náměstí v Domažliccích se dostal do České knihy rekordů. | Video: Václav Littera