Lidé chtějí udělat radost tamním sestrám. O podrobnostech projektu hovořila náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN Plzeň Andrea Mašínová.

close Andrea Mašínová. info Zdroj: FN Plzeň zoom_in Andrea Mašínová. Kdo a proč akci Darujte srdce pro sestry vymyslel? Souvisí s blížícím se Mezinárodním dnem sester?

Darujte srdce jsem navrhla u příležitosti Mezinárodního dne sester, který se koná 12. května, jako poděkování všem sestrám nemocnice za jejich obětavost v nelehkém období pandemie. Využila jsem podpory tiskové mluvčí Gabriely Levorové a ředitele FN Plzeň Václava Šimánka a projekt byl na světě.

Akce sice trvá až do 3. května, už se vám ale určitě nějaká srdce pro sestry scházejí? Jakou mají podobu?

Ano, srdce postupně začínají přicházet na naši adresu, často jako milá zdravice, některá jsou z látky, vlny, mýdla, velmi hezká jsou srdce zavěšená na náramcích či svíčky ve tvaru srdce.

Kdo je nejčastěji posílá?

Nejčastěji je posílají ženy – seniorky a rodiny s dětmi, nechybí však ani srdce věnovaná také našimi zaměstnanci.

Zaujalo vás osobně nějaké srdíčko?

Velmi krásné a velmi pracné je ručně vyrobené, metodou stužkování, rudé srdce od seniorky z Letin.

Jsou srdíčka určená pro jednotlivé sestry, nebo pro oddělení?

Srdce jsou určena pro všech 1600 sester nemocnice, pro každou individuálně zvlášť, jako milé poděkování.

A co všechno nemocnice k Mezinárodnímu dni sester chystá?

Chystáme tradiční zdravici a poděkování ředitele FN sestrám, doprovodné mediální akce a akce podpory sestrám v rámci projektu Nursing Now, což je celosvětová kampaň určená k pozdvižení statutu ošetřovatelství a zviditelnění významu sester v systému zdravotní péče.