Na místě zasahovali policisté, hasiči i drážní inspekce. „Dívka měla zranění neslučitelná se životem. Lékař po příjezdu na místo mohl jen konstatovat smrt,“ uvedla mluvčí plzeňské záchranné služby Lenka Ptáčková. Podle mluvčího drážní inspekce udělala chybu mladá žena. „Pohybovala se ve veřejnosti nepřístupných prostorech. Byla daleko od nástupiště, když ji srazil vlak jedoucí z Žihle na hlavní plzeňské nádraží,“ řekl Deníku Martin Drápal. Událost se totiž nestala na přejezdu, ale na širé trati. Koleje tam vedou mezi poli.

Případ nyní vyšetřuje policie. Zatím není jasné, jestli se jedná o nehodu, cizí zavinění nebo zda se dívka rozhodla ukončit svůj život sama. „Byla nařízena soudní pitva,“ informovala policejní mluvčí Martina Korandová s tím, že policie nebude uvádět bližší informace.

Tragédie zkomplikovala vlakovou dopravu na několik hodin. „Trasa Plzeň–Plasy a zpět byla nahrazena autobusy a do Třemošné lidé cestovali osobním vlakem. Koleje byly ve čtvrt na tři uvolněny a doprava se vrátila do normálu,“ potvrdila mluvčí českých drah Radka Pistoriusová.