„Kamarádka ze třídy tancuje styl disko a její soutěžní oblečení je plné flitrů. Tak nás napadlo, že bychom mohli takové disko vejce vytvořit. Flitry spočítané nemáme, ale špendlíků jsme použily dvě stě,“ říkají Korina a Jana z 6. A. Prací na třicet centimetrů velkém vejci strávily prý celý týden. Jinak ale už velikonoční tradice nedodržují. „Vajíčka doma nebarvím, dělala jsem to, když jsem byla malá, teď už ne,“ vysvětluje Korina.

To žáci ze 4. A. si velikonoční svátky užívají ještě přesně tak, jak se má. Vajíčko, které na výstavě představil Jakub Hájek a Tereza Nováková, bylo celé z perníku. „Perníčky pekla celá naše třída ve školní jídelně a pak jsme je i zdobili,“ prozradil Kuba. Stejně jako jeho spolužačka velikonoční perníčky peče i doma. „Já barvím vždycky i vajíčka a tradice dodržujeme,“ uvedla Terezka. Jakub zase v pondělí vyráží s kamarády a pomlázkou za děvčaty. „Asi půjdu i letos,“ sdělil.

Příležitost jednou v roce vyšupat holky, si ale nenechají ujít ani deváťáci, kteří ve dvojici vytvořili vejce sprejerské. „Je to vejce puberťák, hezky barevné s MP3 a sluchátky na pomyslných uších. Dali jsme mu z recese i kravatu,“ vysvětlují Pavel Procházka a Václav David.

Právě včera se konala veřejná výstava výtvorů žáků. „Návštěvníci mohli hlasovat pro to nejkrásnější. Slovo měla i porota složená ze zaměstnanců školy,“ sdělila spoluorganizátorka akce Andrea Kokošková.