Nejvíce tanečníků se party na Ostrově u Příchovic zúčatnilo v noci z pátku na sobotu. Podle odhadů organizátorů se jich zde za víkend vystřídaly asi tři tisícovky. Byla mezi nimi i řada cizinců. Auta a karavany zablokovaly přístupové cety do Lužan a na Zálesí. Skupinky, které byli evidentně pod vlivem nějakých návykových látek, bloudily obcí, dělaly velký hluk a nepořádek. Postávaly po celé vsi, před hospodou i u místního pomníku. Přijíždějícím autům odmítali tanečníci uhýbat z cesty a dokonce jim mlátili do kapot. „Byl jsem dvakrát na CzechTeku, ale něco takového se tam nedělo,“ podotkl jeden z účastníků.

 

Podle organizátora akce se jednalo o soukromou oslavu narozenin. „Přijelo o několik stovek lidí více, než jsme čekali. Hygienické podmínky byly zajištěné, záchody stály v areálu i na parkovišti. Nemohu každému zvlášť vysvětlovat, kde má vykonat potřebu,“ uvedl pořadatel, který nechce být jmenován. Zároveň přislíbil, že nepořádek z Příchovic co nejrychleji zmizí.

Místní občany nejvíce zarazilo, že se v pátek a v sobotu neukázali v Příchovicích policisté. „Neviděl jsem tu ani jednoho policistu. Před měsícem, když se v obci konala klasická diskotéka, byla obec muži zákona obšancovaná a ve vsi byl přitom naprostý klid,“ sdělil jeden z místních obyvatel Václav Kašpar.

Organizátor prý konání akce nahlásil policistům 14 dní dopředu a žádal je o regulování dopravy. „V pátek se tady žádná hlídka neobjevila, naváděli jsme auta sami,“ dodal a přiznal, že při tom vznikl dopravní kolaps. Kvůli parkování obrovského počtu aut byla uzavřen asi dvoukilometrový úsek směrem na Lužany.

 

Podle mluvčí západočeských policistů Jolany Číhové nebyly z místa hlášeny velké problémy. „Jeden zabraný soukromý pozemek účastníci po výzvě policistů hned opustili,“ doplnila. Policejní hlídky lapaly řidiče hlavně v neděli kolem poledne, kdy party skončila. Zjišťovali, zda neřídí pod vlivem návykových látek. „Zatím policisté zjistili, že některé vozy jsou ve špatném technickém stavu a některé vůbec nemají platnou technickou kontrolu,“ uzavřela Číhová.

 

Více se dočtete v pondělním vydání Plzeňského deníku.