Nejúspěšnějším v dorostenecké kategorii se stal boxer, kick boxer a karatista Jiří Štádler z plzeňského klubu Narama. Mezi staršími žáky zase zvítězil Dominik Starý, který je tenistou v klubu TK Slavia Plzeň a zároveň hokejistou HC Plzeň 1929. Oba úspěšní sportovci nemohli ocenění převzít, jelikož reprezentují své kluby v zahraničí.

„Dominik by byl strašně rád, kdyby tady mohl být. Pracuje na sobě neustále. Trénuje ráno před školou a jakmile skončí ve škole, má další trénink. Jsem ráda, že se mu daří v tenise i hokeji a přeji si, aby tomu tak bylo co nejdéle. Jednou však přijde doba, kdy se bude muset rozhodnout, u kterého sportu zůstane. A bude to velmi těžké rozhodnutí,“ prozradila v zastoupení Dominikova maminka.

Několik významných úspěchů má na svém kontě i mladší žákyně a golfistka Karolína Kohoutová. Reprezentuje Golf Klub Darovanský Dvůr a pyšní se několika prvními místy v různých kategoriích na mistrovstvích České republiky. „Doposud považuji za největší úspěch umístění v žebřících a to, že jsem byla dvanáctá na US Kids Golfu v USA. Trénuji třikrát denně a o víkendu si chodím zahrát s tatínkem. Ráda bych se jednou podívala na LPG Tour, kde jsou nejlepší ženy z celého světa,“ nastínila své plány do budoucna Karolína Kohoutová.

Kromě mladých sportovců se dočkali uznání také trenéři. In memoriam byl oceněn trenér plavání Jan Jezbera, dále pak trenérka moderní gymnastiky Jiřina Eva Neklová a trenér tenisu Jiří Hrdina.

Vedle představitelů města předávali ocenění například sportovní střelci a olympijští medailisté Jan Kůrka s Miroslavem Janušem či házenkář Vladimír Jarý.

Milan Říský