„Atletický ovál i hokejbalovou halu už místní školáci využívají, slavnostní otevření nového sportoviště se uskuteční teď v pátek 31. května. V rámci oslav je připraven například exhibiční hokejbalový zápas plzeňských hokejistů, štafetový běh nebo ukázky hasičského sportu,“ říká starosta Dobřan Martin Sobotka. „Dobřany jsou s atletikou úzce spojené. Žije u nás olympijský běžec Michal Šneberger, který si zde otevřel atletický kroužek. S náborem do nově vzniklého oddílu chceme začít právě na slavnostním zahájení,“ dodal starosta.

Sportovní areál má dále nové parkoviště a kamery, které celý stadion hlídají. Sportovat bude možné ve dne v noci – stadion bude přes noc osvětlen. Krytá hala vyšla město na zhruba 30 milionů, samotný atletický ovál na 12 milionů. Další peníze bylo nutné vynaložit na odvodnění, retenční nádrž a rekonstrukci komunikace. „V krytém hokejbalovém sportovišti je také protihluková stěna, takže místní obyvatele nebude hluk z haly nijak rušit,“ doplnil Sobotka.

Na přestavbu sportovního areálu přispěl Plzeňský kraj (900 tisíc korun), mikroregion Radbuza (100 tisíc korun) a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (20 milionů).