Nově bylo vybudováno parkoviště se vsakovací jímkou na dešťovou vodu, venkovní dětské hřiště se skluzavkami nebo terasa s posezením. Zdejší sportovní hala prošla kompletní obnovou.

Do areálu, který je určen pro sport, tanec a umění, město za poslední tři roky investovalo téměř 50 milionů korun. Rekonstrukce sportovní haly z roku 1987 si vyžádala více než 5,5 milionu korun bez daně. „Starou podlahu jsme nahradili novou sportovní pružnou krytinou včetně trojitého odpruženého roštu a tepelně izolační výplně. Všechny stěny mají nové obklady z březové překližky, které na štítových stranách zakrývají nosné sloupy, a umožňují tak bezpečnější pohyb sportujících,“ popsal úpravy David Šlouf, radní pro oblast ekonomickou, bytovou a nakládání s majetkem.

Na nové parkoviště pro 28 aut se vsakováním dešťových vod bez nutnosti napojení do kanalizace padlo více než 6 milionů. Úpravami chce město zpřístupnit areál i rodičům s dětmi a těm, kteří jej nevyužijí pro sport, ale chtějí si zde jen odpočinout.

V centru trénuje více než sto klubů. „Partnery musíme i odmítat. Chceme, aby byly prostory využity i dopoledne, takže k nám dochází i řada mateřských škol,“ uvedla kreativní manažerka centra Ilona Křížková.