„Výše podpory se liší podle velikosti obce nebo města. Jiné prostředky mají Rokycany a jiné malé obce,“ řekl hejtman Josef Bernard.

Plzeňský kraj letos přispěje v rámci dvou dotačních programů. Celkem patnáct milionů korun rozdělil v dotačním programu Podpora vybudování a modernizace sportovišť v roce 2019. Druhých patnáct milionů půjde z dotačního programu Významné investice do sportovišť v Plzeňském kraji.

„Letos chceme podporovat sport a sportovce v mnoha směrech. Podpoříme investicí nejen sportoviště, ale také sportovce na mistrovstvích ČR a Evropy, a zapojíme se i letos do oblíbené Sportmanie,“ sdělil hejtman.

Díky krajské podpoře bude moci například TJ Holoubkov zrekonstruovat záchytné sítě na fotbalovém hřišti, Sokol Damnov bude moci opravit kabiny, TJ Sokol Mladotice zase zmodernizuje střídačky.

„Cílem je samozřejmě podporovat vznik nových sportovišť i rekonstrukce stávajících,“ řekl hejtman.

V rámci druhého dotačního programu by si mělo patnáct milionů korun rozdělit sedm projektů. Podle mluvčí krajského úřadu Aleny Marešové se bude například budovat víceúčelové hřiště a in-line dráha ve Štěnovickém Borku. „Za dotace jsme vděční, nic podobného u nás nemáme. Jsme mladá vesnice, s věkovým průměrem 38 let, a máme tu hodně dětí,“ řekl starosta obce Zdeněk Albl. „Hřiště už se staví, 380 metrů dlouhá dráha se začne stavět brzy. Hotovo by mělo být do konce září,“ dodal Albl.

Rekonstrukcí projde zimní stadion v Klatovech a víceúčelové sportoviště v Klenčí pod Čerchovem. Nové podlahy budou mít ve sportovní hale v Tachově. V Horní Bříze se budou předělávat tenisové kurty na multifunkční sportoviště. Nové sportovní víceúčelového hřiště bude mít i TJ Slavoj Dvorec. Víceúčelové hřiště s umělým povrchem budou mít v Rokycanech. Dotace schválila rada kraje, investice budou ještě schvalovat zastupitelé.