„Sportovní kluby fungují i nadále, ale pochopitelně je to pro nás velmi nepříjemná situace,“ komentoval ´dohodu´ prezident sdružení sportovních klubů Hanuš Uher.

Majitel Prokopávky, firma Janák Bros, dlouhodobě avizuje, že nechce sportovní činnost v Bolevci provozovat a jedná o prodeji celého areálu s městem. „Za tím, že se nájemní smlouva se sportovci prodloužila jen o měsíc, bych nic nehledal, není to moc důležité. Budeme čekat až do té doby, dokud se jednání s městem neuzavřou,“ přislíbil majitel firmy Jan Janák.

Město chce získat areál už více než rok, zatím bez úspěchu. Nyní zhodnotí další cenovou nabídku firmy. Tu projedná nejdříve odborná komise, která předá městské radě doporučení. Rada se ale záležitostí bude zabývat až v únoru, protože v lednu musí být ještě vypracovány nové znalecké posudky kvůli novým vyhláškám. Když vše dobře dopadne a rada návrh odsouhlasí, je na řadě ještě městské zastupitelstvo. To by o Prokopávce jednalo na nejbližším zasedání, tedy až v dubnu.

„Věřím, že se nakonec dohodneme. Je ale nereálné, aby to bylo do konce ledna,“ potvrdil městský radní Vladimír Tichý.

„Při stanovení výše ceny za areál jsme akceptovali odhady, které si nechalo udělat město,“ vysvětluje Janák. Odhadní cena se tehdy pohybovala kolem 23 milionů korun. Společnost chtěla Prokopávku vyměnit za dům v Martinské ulici, kde má pronajatou restauraci Potrefená husa. Městská rada ale návrh nakonec smetla ze stolu. Nyní se jedná pouze o variantě přímého prodeje areálu. Kromě Potrefené husy provozuje Janák Bros ještě například Měšťanskou besedu.