Po třech letech navíc bude i v původním termínu a začne 12. srpna, tedy o týden dříve než v předchozích rocích. Milovníkům pohybu opět nabídne desítky sportovních stanovišť a bohatý doprovodný program.

„Jsme rádi, že bude pro tuto akci znovu využitý prostor u řeky Mže. Díky nové podobě parku se návštěvníci budou v areálu snadněji orientovat a mj. se také navíc využije nový in-line okruh jako jednoduchá cesta po areálu,“ říká primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Největší plzeňská sportovní akce bude zahájena 12. srpna, a potrvá devět dnů. „Během předchozích ročníků, které se konaly vždy na konci letních prázdnin, bylo pokaždé nepříznivé a deštivé počasí. Proto jsme to vyhodnotili tak, že se vrátíme k původní tradici a letošní Sportmanii přesuneme na termín o týden dříve,“ vysvětluje Tomáš Morávek, radní pro oblast podpory, sportu, mládeže a tělovýchovy.

David Jakš se stal novým ředitelem Českého rozhlasu Plzeň. Před tím byl zahraničním rozhlasovým zpravodajem pro východní a jihovýchodní Asii.
Poznal jsem půlku Asie i thajské vězení, vzpomíná ředitel plzeňského rozhlasu

I letos jsou pro návštěvníky Sportmanie připravené doprovodné akce s charitativním přesahem, soutěže o ceny, exhibice a představení sportovních klubů na podiu. V areálu bude rovněž specializované sportovní stanoviště, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet sporty z pohledu hendikepovaných. „Jeden ze dnů bude navíc věnovaný Nadaci Sportující mládeže, kterou založilo město Plzeň, a letos slaví výročí 30 let,“ dodává Přemysl Švarc, vedoucí Odboru sportu Magistrátu města Plzně. Za výkony si pak účastníci jako tradičně odnesou unikátní medaile.

Ani letos nebude chybět Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje. V polovině června zavítá do Klatov, Domažlic, Tachova a Rokycan.