Úpravy v bazénu začnou už na jaře, vyhrazeno je na ně 52 milionů korun. Půjdou na přesun kotelny a výměníkové stanice, na jejichž místě vznikne dětský bazén. V další fázi se vybudují šatny a přebuduje vchod. Počítá se i s rekonstrukcí ochlazovacího bazénu a šaten v sauně.

Po letech neochoty města investovat do Prokopávky pošlou radní do boleveckého areálu 174 milionů korun. Začne se letos v září, hotovo by mělo být do roku 2020. „Počítá se s rekonstrukcí tělocvičny, fotbalového hřiště, vybudováním malé tělocvičny na box, s beach kurty, in-line dráhou, víceúčelovými venkovními hřišti, ubytovnou, restaurací, prostě s kompletním zázemím včetně parkoviště,“ uvedl Petr Chvojka (Občané patrioti).

Na dostavbu třetí sportovní haly TJ Lokomotiva padne 120 milionů korun. Hotová by měla být v září.

U Home Monitoring Arény, tedy zimního stadionu, bude letos dokončeno hřiště s umělým povrchem mezi první a druhou ledovou plochou za 11,5 milionu korun bez DPH. Počítá se tu také s ubytováním pro hokejovou akademii a novým vstupem na zimní stadion. Druhá ledová plocha dostane novou časomíru a výsledkovou tabuli.

Přestavuje se i ve Štruncových sadech, kde se budují šatny a zázemí pro hokejbalisty a sportovce z relax parku. Vzniknou v přízemí někdejší brány borců. Samotou bránu, tedy dvě věže, jimiž na stadion vstupovali sportovci, však nechala radnice zbořit, což bylo veřejností kritizováno. Bourání a stavba nového zázemí vyjde na 18 milionů Kč.

Lepšího zázemí a sportoviště ve Štruncových sadech se mají dočkat plzeňští lukostřelci, kteří usilují o rozšíření lukostřelnice už dlouho. Zatím jsou vyčleněné peníze na územní dokumentaci.

Atletickému stadionu ve Skvrňanech přibude objekt s bufetem za skoro 6,6 milionu korun. Stát bude na travnatém pásu napravo od hlavní tribuny. Na travnatém pásu mezi stadionem a cyklostezkou vznikne takzvané rozběhové zázemí za 3,5 milionu korun.