Vadí jim i způsob, jakým s nimi majitelka ukončila spolupráci. Čtrnáct dní předem jsem se dověděla, že budu muset platit o 70 procent vyšší nájemné. Přestože jsem ho do konce měsíce zaplatila, stejně jsem dostala výpověď z nájmu,“ líčí lékařka Kamila Šormová, která v Geře měla ordinaci plastické chirurgie. Nyní působí v aleji Svobody. „Měla v úmyslu nás vyhodit, protože nikdy například nesouhlasila s žádnými renovacemi, které jsem v Geře navrhovala,“ dodala. Výpověď by prý majitelce nevyčítala, kdyby o ní věděla alespoň půl roku dopředu.

Pro lékaře, kteří se musí přesouvat i s přístroji, je podle Šormové tříměsíční lhůta velký problém. Její kolega, chirurg Josef Mrázek, to potvrzuje. Musel prý vynaložit několik set tisíc korun na přesun oddělení do zdravotního střediska ve Skvrňanech. „Mrzí mě, že za mnou musí dojíždět pacienti z Lochotína, já jsem se přesouvat nechtěl,“ uvedl Mrázek, který se byl ptát na magistrátu na volné prostory na Lochotíně. „Byla sice volná mateřská školka, ale podmínkou je rekonstrukce, což je pro mě nepřijatelné,“ vysvětlil Mrázek. Je odhodlán dovést spor se Zvolánkovou až k soudu, protože prostory v Geře upravoval na svoje náklady.

Majitelka domu se k tomu nechtěla vyjadřovat. Bez bližších podrobností uvedla jen to, že se s lékaři nechtěla rozejít.

Doktoři z Gery museli odejít přesně v době, kdy Zvolánkové vypršela desetiletá lhůta, po které už zde nemusí zachovávat zavedené ordinace, jak se zavázala v privatizačním projektu. Nyní se hovoří o tom, že chce v Geře vybudovat stomatologickou kliniku.

„Léta jsem chodila do Gery k ortopedovi Tomáši Kuncovi a teď za ním musím jezdit na polikliniku do Doubravky,“ postěžovala si Zdeňka Holá z Lochotína. Když jsme hovořili v Geře s Hanou Zvolánkovou a jeden z náhodných pacientů se jí zeptal, kde sídlí ortoped Kunc, odpověděla, že přesně neví, ale asi na poliklinice na Doubravce. Podle lékařů nesouhlasila ani s tím, aby měli v Geře směrovku s nynějším působištěm.