Sídlit bude v areálu pivovaru, jenž dva roky jako chráněnou dílnu provozuje spolek Propolis.

Škola má být komunitní s výukovou metodou montessori.

Prozatím se má otevřít jedna věkově smíšená třída 1. stupně pro 16 dětí. „Počítá se s možností další třídy, pokud by byl zájem ze strany rodičů. Ve třídě bude jeden aprobovaný učitel a jeden asistent pedagoga. Škola bude mít vlastní minibus, kterým bude svážet děti ze směru Zbiroh a z okolních vesnic, na druhé straně ze směru Kralovice a Zavidov," popisuje web www.propolis-os.cz.

Montessori pedagogikaDěti si s názornými pomůckami a vzdělávacími materiály samy vybírají, co se budou učit. Každé pracuje dle svého tempa, bez stresu rozvíjí svůj potenciál. Nedostávají známky, ale slovní hodnocení a doporučení. Mo-tivuje je, že je učení baví. Když udělají chybu, snaží se ji najít samy a samy či s kamarádem ji vyřešit. 

Spolek momentálně pro školu hledá hlavního pedagoga, zahájil schůzky pracovní skupiny rodičů a pedagogů a také začal s rekonstrukcí dílen.

Ve Chříči dnes funguje pouze mateřská škola. „Základní školu jsme kvůli malému počtu dětí museli zavřít v roce 2008," dodal starosta obce Vladimír Petrlík.