VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Společnost Čistá Plzeň opouští šéf

Plzeň – Jednatel a ředitel městské společnosti Čistá Plzeň (je dceřinou firmou Plzeňské teplárenské) Tomáš Ženatý ve firmě končí. „Oznámil jsem gen. řediteli Plzeňské teplárenské Tomáši Drápelovi, že bych rád odešel, pravděpodobný termín je 
1. únor 2016," potvrdil Ženatý.

20.11.2015
SDÍLEJ:

Tomáš Ženatý v Plzni končí, vrací se do Brna.Foto: DENÍK/ M. Říský

Vyloučil, že by z Plzně odešel z pracovních důvodů nebo kvůli potížím ve firmě, která převzala od září svoz odpadu 
z plzeňských domácností. „Mé důvody jsou jen osobní," prohlásil Ženatý. O tom, zda bude vypsáno na ředitelský post 
v Čisté Plzni výběrové řízení, odmítl Drápela mluvit. „Zatím jsem oficiální rezignaci pana Ženatého neobdržel. Bude to na pořadu dne, až mi bude doručena," řekl Drápela.

Ženatý pracoval před svým plzeňským angažmá 12 let jako finanční a obchodní ředitel Tepláren Brno. Funkci v Plzni mu nabídl Drápela.

Tomáš Ženatý: V Plzni končím

V Plzni působí Tomáš Ženatý v čele společnosti Čistá Plzeň rok. Tato městská firma letos převzala od soukromých dopadových společností techniku i popeláře a od záři začala svážet komunální odpad z plzeňských společností sama. Rozjezd provázely velké problémy a chaos, u popelnic se kupil odpad, lidé si stěžovali na špatnou organizaci a na to, že popelnice buď nemají vůbec, nebo jim je nevyvážejí.

Jsou důvodem vašeho odchodu pracovní potíže a problémový rozjezd svozu odpadu v Plzni?
Ne, je to naopak. Mým důvodem je osobní věc a tou je závažné onemocnění v rodině. Tahle situace je už od pololetí, jenže já jsem ji odkládal právě vzhledem k tomu, jaké problémy jsme v Čisté Plzni museli řešit. Teď mohu s čistým svědomím říci, že fungujeme ve standardním provozu. Podařilo se nám svoz odpadu převzít, máme stabilizovaný kádr lidí, vozy, stanovené trasy a vše funguje. Mohu tedy požádat o odchod, protože ve smlouvě mám stanoveno, že nemohu odejít, pokud by to mělo jakkoliv poškodit společnost. Dokončím tady roční práci, připravím všechny podklady a celý plán pro rok 2016 a svému nástupci, ať už to bude kdokoliv, můžu předat firmu, která funguje.

Řekl jste, že firma je stabilizovaná, měla ale velké problémy. Který okamžik byl nejhorší?
Nejhorší chvilkou byl den před začátkem svozu, tedy 31. srpen. V 15 hodin jsme přebírali techniku i lidi a já jsem si dvě hodiny předtím říkal, že to nemůže vyjít, když je odpoledne a popeláři ani auta tady ještě nejsou. Šlo asi 
o 100 lidí a 26 aut, které jsme měli převzít, vydat jim oblečení a podobně a druhý den museli vyjet do ulic. Samozřejmě jinde, než kde byli zvyklí jezdit. Druhá taková situace nastala, když jsem jednou kolem půl šesté ráno stál proti asi padesátce hodně naštvaných zaměstnanců, kteří mi řekli, že půjdou domů, protože takový blázinec nechtějí zažívat.

Tomáš Ženatý Je mu 54 let, je ženatý. Do funkce ředitele Čisté Plzně nastoupil k 1. 1. 2015, chce skončit 
z osobních důvodů k 1. 2. 2016. 
Do Plzně se přistěhoval z Brna, kde pracoval 12 let jako finanční a obchodní ředitel Tepláren Brno. Rodina zůstala v Brně.

Co jste jim řekl?
Ani nevím, jak jsem je uklidnil. Měl jsem docela strach, že dostanu přes hubu. Snažil jsem se jim vysvětlit, že je to prostě počáteční zmatek. A že v budoucnu budou jezdit svoje trasy, ne každý den někam jinam, než jak je tomu teď v začátku. Že budou mít stejné posádky a zvyknou si na sebe. Slyšel jsem: dobrá, bereme to jako slib, ale běda, když to tak nebude.

Prý jste popelářům museli přidat peníze, abyste si je udrželi 
a aby to vůbec šlo.
Sice jsme jim přidali, ale bylo to proto, že jsme museli sjednotit jejich pracovní smlouvy. Oni přišli ze tří různých společností a ještě se smíchali s našimi zaměstnanci. Někteří popeláři měli trochu vyšší plat, jiní měli zase třeba příspěvek na životní pojištění, u nás byla zase jinak dovolená. Každý 
z nich na tom ale nakonec musel vydělat, v úplně nejhorším případě zůstal na tom stejném, na čem byl. Myslím, že to bylo pro zaměstnance pozitivní.

Kolik si tedy dnes vydělá popelář u Čisté Plzně?
Má 100 korun na hodinu pevnou částku a variabilních 50 korun. Ty se odvozují od toho, jestli a jak sváží, jestli na něj nejsou stížnosti atd.

Po Plzni dnes jezdí nové popelářské vozy Čisté Plzně, přitom jste na začátku tvrdili, že je nemožné dotáhnout do zdárného konce výběrové řízení na techniku a musíte si převzít tu používanou od tří soukromých společností. Jak je to možné?
To souvisí s vyjednáváním podmínek pachtovní smlouvy mezi třemi svozovými společnostmi a námi. Původně jsme měli mít asi jen pět nových popelářských vozů. To, že jich dnes máme asi 17, je důsledkem vyjednávání. Samy firmy zjistily, že se jim vyplatí dát nám nová auta, protože za techniku ručí ony a my ji máme pouze pronajatou. Jedna konkrétní firma dokonce stáhla svá nová auta z jiného konce republiky 
a poslala tam ta starší.

Takže jste si vyhověli s největšími třemi svozovými firmami 
a ta čtvrtá, vlastník skládky na Vysoké, bude také spokojená. Město jí bude platit za skládkování miliony korun, protože spalovna se zastavila. Vlk se nažral a koza zůstala celá…
To si nemyslím. Že by někdo předpokládal, jak se bude vyvíjet výběrové řízení, je spekulace. Další obrovskou spekulací je to, že nikdo nevěděl, že soud zarazí spalovnu. Kdyby fungovala, tak se na Vysokou nevozí nic, maximálně malé procento odpadu z okrajových částí. Ty tři firmy podaly společnou nabídku, a jak se spolu domluvily a co si slíbily, jde mimo nás. K nám šla jediná nabídka, která pokryla všechny naše potřeby, a proto jsme ji akceptovali.

Kolik stížností teď máte? Svého času jich bylo tolik, že linky k vám byly dokonce přetížené, 
a lidé si servítky nebrali.
Pohybujeme se na dvou promile stížností z celkového počtu téměř 30 tisíc svozů týdně. Běžný standard 
u svozových společností ve velkých městech je přitom mezi jedním až dvěma procenty, což se považuje za dobrou situaci. Jsem rád, že se to povedlo, a chtěl bych poděkovat Plzeňanům, kolegům, magistrátu i obchodním partnerům.

Autor: Dana Veselá

20.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Pokladní - pomocná kuchařka 16 000 Kč

Jsme jednou z největších společností v České republice zajišťující závodní stravování. Pro náš stravovací provoz u klienta v Plzni-Bručné (cca 250 jídel denně) hledáme vhodného kandidáta/ku na pozici pokladní-pomocná kuchařka . Přijďte mezi nás!

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 20 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Pověřená osoba pro integraci cizinců. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Klíčové odpovědnosti a hlavní činnosti, pracovně-právní legislativa před vznikem pracovního poměru cizince (příprava podkladů pro vyřízení žádosti o vydání zaměstnanecké karty v zahraničí, dle daných šablon.), podpora a koordinace integrace zahraničních pracovníků do pracovního a osobního života v ČR , zajištění a podpora komunikace s příslušnými úřady (OAMP, MV, Hosp. komorou ), zastřešení komunikace mezi zahraničními pracovníky a ostatními zaměstnanci společnosti, pomoc zahraničním pracovníkům při řešení nových situací (ubytování, doprava, lékař, založení bankovního účtu,…), zajištění průběžné komunikace s uchazeči o práci v KS a následné zjišťování, zda jejich zájem o prac. poměr v KS trvá i ve stádiu vyřizování zaměstnanecké karty, doprovod kandidáta na vstupní lékařskou prohlídku, tlumočení při podepisování pracovních smluv a dokumentů spojených s pracovním vztahem mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, překládání a předávání informací o akcích pořádaných zaměstnavatelem, , , Odborná příprava (vzdělání) a certifikáty, SŠ/VŠ vzdělání, , Odborné znalosti vč. jazykových, Dobrá znalost AJ + RJ + UA, práce s PC (MS OFFICE), , Osobnostní požadavky, velmi dobré komunikační dovednosti, časová flexibilita, velmi dobré sociální cítění, multikulturní vnímaní společnosti, , samostatnost, pečlivost, spolehlivost, svědomitost. Pracoviště: Ks-europe s.r.o., šťáhlavy, Komenského, č.p. 598, 332 03 Šťáhlavy. Informace: Markéta Urbanová, +420 377 350 531.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Dentální hygienista 150 Kč

Dentální hygienisti dentální hygienik/ička. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: vzdělání v dentální hygieně. Pracoviště: Zubní centrum kronusová s.r.o., Masarykovo náměstí, č.p. 448, 330 23 Nýřany. Informace: Kronusová, +420 725 431 081.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 15 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Administrativní pracovník/pracovnice. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Náplň práce: administrativní podpora obchodních aktivit ve spolupráci s ostatními pracovníky., , Kontakt: Galadiuc Pavel, tel.: 773 921 601, e-mail: pavel.galadiuc@almaxwork.cz; osobně na adrese Janáčkova 1883/62 Plzeň, Po-Pá 8:00 - 17:00.. Pracoviště: Almax work-holding, družstvo, plzeň, Janáčkova, č.p. 1883, 323 00 Plzeň 23. Informace: Pavel Galadiuc, +420 773 921 601(8:00-17:00).


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 13.–15. července 2018

Školní spoj ve stromě a kosení jako české tchai-ťchi: zhlédněte videa víkendu

Francouzi se radují z vítězství na MS.
8

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Na dálnici havarovalo auto, mezi zraněnými byly i děti

Plzeňsko - Pět zraněných si vyžádala nedělní ranní nehoda na dálnici D5 u Nové Vsi.

Dům dějin Holýšovska vystavuje unikátní sbírku válečných a vojenských hraček

Holýšov – Protože letošní rok je ve znamení stoletého výročí republiky, zasadil i Dům dějin Holýšovska svou výstavu do této doby. V prostorách domu se od počátku června vystavují unikátní exponáty – historické hračky.

Prázdninový zážitek v Blovicích

Blovice - Nezvyklý prázdninový zážitek nabídne o prázdninách dětem Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích.

Viktoriáni prohráli s Dynamem Kyjev generálku na ligu

Plzeň - Český mistr v sobotu odpoledne ve Schwazu padl 0:2, i když byl zhruba hodinu hry lepším týmem. Plzeň ze sedmi přátelských utkání během letní přípravy vyhrála šest duelů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT