K dostání jsou stále ještě vstupenky na silvestr v restauraci Na Spilce. „Vzhledem k velké kapacitě restaurace budou moci lidé dorazit i bez rezervace. Lístek půjde pořídit přímo na místě. Zájem je každopádně stejně jako každý rok velký,“ uvedla Šárka Půtová ze Spilky. Program je tady připraven v obou dvou sálech.

Podobné je to i v Měšťanské besedě, kde se chystá silvestrovská noc plná hvězd. Představí se tu totiž několik revivalových kapel, které napodobují hvězdy hudební historie. „Nějaká místa tu ještě jsou, ale samozřejmě ta atraktivní ve Velkém sále už jsou zaplněná,“ říká Martina Kurfirstová z Dominik Centra, které Besedu provozuje. Vstupenky si mohou zástupci pořídit v Městském informačním centru nebo přímo na místě. Program je připraven i v Malém sále.

Naopak plno do posledního místečka mají v Saloonu v Kollárově ulici. „Zájem byl obrovský. Vyprodáno tady máme už čtyři dny. Ještě v úterý za mnou ale přišla skupinka lidí, že u nás chtějí silvestra oslavit za každou cenu. Tak jsme ještě obsadili i poslední židličky u baru,“ konstatuje majitel Saloonu Michal Kindl.

Nový rok budou moci Plzeňané přivítat i tentokrát na náměstí Republiky. „Program začne ve 21 hodin. Pozvali jsme skupinu Sifon, hrát bude DJ a chybět nebude ani tradiční ohňostroj,“ upřesňuje starosta obvodu Jiří Strobach.

Právě třetí plzeňský obvod je organizátorem akce. „Silvestrovskou oslavu pořádáme již potřetí. Každé město by mělo mít svůj vlastní velký ohňostroj a oslavu v centru si Plzeňané velmi oblíbili. Loni si přišlo na náměstí Republiky připít více než sedm tisíc lidí,“ uvedl dále Strobach. Zajištěny na místě budou také stánky s občerstvením, o půlnoci přijde řada na přípitek.

„Poslední den v roce chci strávit s kamarády někde v centru. Kde přesně, to jsme ještě neřešili. Asi obejdeme více hospod a uvidíme, kde se nám bude líbit,“ říká Plzeňan David Jireš.