„Impulz ke sjednání spolupráce vyšel od nás. Komisi jsme oslovili proto, že Chotíkov nemá vlastní komisi životního prostředí. Až společnost Plzeňská teplárenská, která nyní skládku provozuje, předloží městu Plzni studii, která doporučí jednu z variant zpracování odpadu, chceme, aby ji posoudili odborníci. A protože my je při zastupitelstvu nemáme, požádali jsme komisi o spolupráci,“ uvedla Kateřina Stašková z Občanského sdružení pro rozvoj Chotíkova.

Předsedou komise životního prostředí Rady města Plzně je šéf záchranné stanice živočichů Karel Makoň. „Na zasedání komise jsme se usnesli, že s občanským sdružením z Chotíkova budeme komunikovat. Ověřil jsem si, že právně je takový krok v pořádku. Navíc 100 procent akcií Plzeňské teplárenské vlastní město, takže si myslím, že by se k tomuto tématu mělo právě město a potažmo jeho odborná komise vyjádřit,“ řekl Makoň.

Již v září se v Chotíkově rozhodovalo, zda zastupitelstvo schválí podepsání memoranda o záměru vytvořit na skládce zařízení na zpracování a likvidaci odpadu. Dohoda měla být pro teplárnu signálem ke zpracování zmíněné studie. Většina přítomných lidí ale byla proti. Obávají se toho, že ač teplárna mluví o čtyřech různých variantách, má ve skutečnosti už jasno a a chce stavět spalovnu odpadu.

Město Touškov už dohodu o záměru podepsalo. Chotíkovští se ale uchýlili ke kompromisu. Schválili usnesení o souhlasu s vypracováním studie. Se spalovnou ale nesouhlasí.