Na prvním místě skončila Alexandra Mikhailová. Úspěch jí přinesl obrázek králíka, který místo mrkve chroustá oranžový nůž. Pod ním je navíc nápis fashion victim (oběť módy).

„Z hlediska zpracování, originality a jednoduchosti nápadu byl Alexandřin plakát vybrán jako jednoznačný vítěz,“ vysvětloval rozhodnutí poroty její předseda Tomáš Kopečný.

Na třetím místě pak skončil Petr Kutek. „Snažil jsem se vyjádřit zbytečnost zabíjení zvířat. Měl jsem několik nápadů. Nakonec jsem se rozhodl pro motiv kožichu z pravé kožešiny a toho z umělé. Doprovázel ho nápis Malý rozdíl pro člověka, ale velký pro život,“ popisuje své dílo Kutek. Nápad má vystihovat, že jen pro pocit, že na sobě lidé nosí pravou kožešinu, umírají zvířata.

Devatenáctiletý student už Zámeček absolvoval, v současné době chodí na jazykovou školu. Umění by se ale chtěl věnovat i nadále. „Právě design mě láká asi nejvíce. Určitě uvažuji o studiu další umělecké školy,“ dodává.

V rámci výtvarné soutěže mají studenti za úkol vymyslet originální plakát, který by mohla některá ze světových organizací na ochranu zvířat použít ve své protikožešinové kampani. V České republice soutěž od roku 2003 vyhlašuje občanské sdružení Svoboda zvířat.