Přípravy akce trvají už zhruba rok. „Začínají v podstatě ve chvíli, kdy aktuální ročník Pilsner Festu skončí. V této fázi se vyhodnocuje a upravuje koncept festivalu, zamýšlíme se nad dramaturgií dalšího ročníku. Samotné přípravy v areálu pivovaru, jako je hlavně technické zabezpečení festivalu, začínají zhruba půl roku předem," vysvětluje manažer plzeňského pivovarského závodu Stanislav Hamara.

Samotná výstavba stanů, stánků a pódií začne podle jeho slov čtyři dny před festivalem. „Nejnáročnější pak je zkoordinovat v areálu standardní provoz pivovaru a návštěvnického centra s velmi obsáhlou přípravou mobiliáře pro festival.

Na přípravách a následné realizaci samotného Pilsner Festu se podílí několik desítek lidí. Aby se návštěvníci dostali bez problémů do areálu pivovaru, realizační tým zajistil uzavření komunikace před pivovarem," říká manažer.

Už se těší na výjimečnou atmosféru, která Pilsner Fest tradičně provází. „Pilsner Fest je pro mě vrcholem roku a oslavou úžasné historie našeho piva a pivovaru. Nejvíce se těším na energii a radost lidí, kteří si vychutnávají nejen plzeňská piva, ale i hudební program, který je letos opravdu nabitý fantastickými kapelami. Já osobně se nejvíce těším na Kryštofa, Mandrage a Čechomor," prozrazuje Hamara.

Soutěž

Chcete vyhrát zásobu piva na celý rok? Sledujte příští týden Deník. Každý den v něm bude vycházet soutěžní kupon s otázkou. Stačí správně odpovědět a kupon odevzdat při Pilsner Festu. Třeba se na Vás usměje štěstí…